statystyki z całej Polski

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Pojawiły się dane statystyczne z sesji Winter anno domini 2005 ;) i tak:
A - 8% B - 27 % C - 43% D - 7% E - 15%
Total Pass/Fail => 78%/22%

pozdrawiam :)
tak, dokładne dane pod adresem
http://www.britishcouncil.org/poland-fce.htm

Dość dużo ocen E...

pozdrawiam
Moim zdaniem porażka...Nie sądzicie ? Kiedyś jak przeglądałem statystyki z ok 10 lat temu to zdawało ok 89% !!!!!!! Aż trudno uwierzyć, ale to prawda.
Weźmy nawet przykład sesji z June 2005 zdało chyba coś ok 80% czy 81% czy nawet 82%....Nie pamiętam dokładnie...Ale wniosek nasuwa się jeden zdywersyfikowanie egzaminów (ich poziomu jest dość duże) innymi słowami co roku czy nawet co sesję egzminy stają się trudniejsze...
Wiem to z własnego przykładu np Readingu miałem m.in. teksty z noweli, przyrodniczy i ekonomiczny...No niby normalne, ale też wdg mnie zależy dość sporo kto zdawał w jakiej sesji i jaką miał grupę...
Z drugiej zaś strony nie chcę wprowadzać elementu paniki dla tych wszystkich, którzy będę zdawać FCE w najbliższych sesjach, nie o to mi chodzi...Jedno jest pewne, że w June 2005 zdało więcej osób niż w Winter 2005...Wnioski mogą sie nasuwać różne. Nie twierdzę też, że w June 2005 zdało więcej osób, gdyż egzamin był łatwiejszy - byłby to absurd.
Można wysnówać wiele różnych hipotez, ale Statystyki mówią za siebie...
A jaki powod tego był że mniej osob zdało w tej sesji, chyba się nie dowiemy........
W sesji June 2005, imho, zdawało więcej osob :>
a ja uwazam ze ta roznica miedzy 82% a 78% jest na tyle niewielka ze nie nalezy twierdzic ze exam jest coraz trudniejszy tylko po prostu troche wiecej ludzi mialo gorszy dzien.. :) a co do tego ze 10 lat temu zdawalo duzo wiecej os to mysle ze to dlatego ze teraz podchodzi wiecej osob, ktore niekoniecznie czuja sie bardzo mocne i coraz wiecej osob chce sprobowac a sam egzamin jest zapewne bardziej znany niz 10 lat temu.. Wtedy jak zakladam podchodzilo wiecej osob ktore sie bardziej interesowaly a teraz wiecej os z biegu.. tak sadze :)
mysle ze bardziej chodzi o to, ze egzaimny staly sie bardziej popularne. teraz kazdy chce miec certyfikat, niezaleznie czy czuje sie do niego odpowiednio przygotowany czy nie. wczesniej do egzaminu podchodzily osoby, ktore byly pewne swojego poziomu i tego co chca osiagnac.
witam.

testy chyba nie są trudniejsze z roku na rok . Ale faktycznie istnieje tutaj element szczęścia itp.

Ja zdawałem w zimowej bo się nie wyrobiłem na letnią ;] a wlecie jest fajniej i cieplej i w ogóle.
Trudność to pojęcie względne.

Zrobiłem testy 2[tel]na kursie i to loteria jest. NA PEWNO jest coraz trudniejszy jest reading. To jeżeli chodzi o FCE.

O CAE moje spostrzeżenia nie sa jeszcze miarodajne, jak zdam to wyrażę opinię :)
Temat przeniesiony do archwium.