jaki wiek

Temat przeniesiony do archwium.
31-37 z 37
| następna
ja zdawałam First trzy lata temu i przyznam, że większości nie stanowiły nastolatki.Najwięcej było ludzi w okolicach dwudziestego roku życia.
Nie panikuj, tylko bierz się do roboty.W grudniu zeszłego roku zdawałam CAE i też jakoś nie widziałam tłumu dzieciaków, większość dorośli ludzie. Ja planuję zdawać Proficiency za dwa lata, też będę miała 29 lat i radzę Ci, żebyś dała sobie spokój z czytaniem wypowiedzi ile mieliście lat..., bo faktycznie mogą człowieka trochę zdeprymować.A tak na marginesie, niektórym wypowiedziom nie trzeba dawać wiary.
ja FCE zdawalam konczac IIIklase gimnazjum, tj majac lat niecale 16 - zdalam na B. Teraz w grudniu (po 1,5 roku) bede podchodzic do CAE. moje obserwacje sa takie, ze do tych egzaminow podchadza osoby coraz mlodsze. Do niedawna dopiero studenci mogli szczycic sie bardzo dobra znajomoscia jezykow, w tej chwili juz licealisci, a nawet gimnzjalisci mowia bardzo dobrze. Wszystko przez to, ze nacisk na jezyki kadzie sie juz w przedszkolach. Rodzice posylaja na dodatkowe zajecia dzieci coraz wczesniej.
Ja po wakacjach ide do 2LO. A angielskiego ucze sie od 5roku zycia. FCE mam zamiar zdawać w tym roku. I uważam ze to indywidualna sprawa kto kiedy zdaje. Jednak zdawanie FCE w gimnazjum to przesada! Po co tak wcześnie?! uważam ze najlepiej 2 lata przed maturą.
Po co tak wcześnie? A ja zapytam: dlaczegóż by nie? Myślę, że FCE powinno zdawać wtedy, kiedy jest się przygotowanym do tego egzaminu, nieważne, ile ma się lat... Bo właściwie jaka jest różnica między zdawaniem w gimnazjum a w liceum lub na studiach?
czyli co , należałoby dla wprawy co rok podchoddzic do egazminu, albo od razu 2 w sesji, żeby było ciekawiej ;) (płacic po ok 600 zeta) i uaktualniac certyfikat?;)
tak na serio, to wiem o co ci chodzi... dużo ludzi nie ma kontaktu z językiem a wyciągają jakiś zmurszały certyfikat. ;)
Zgadzam sie z wczsniejszym postem, ale nei z opinia leny. niby dlacego gimnazjum to za wczesnie? co za roznica kiedy podejdzie sie do egzaminu?? trzeba ocenic swoje szanse realnie - jesli jest sie w gimznajum, ti dlaczzego tego nei zrobic? ja ang ucze sie od 8 roku zycia, czyli poziom fce osiagnelam w 8 lat, poziom cae w 9,5.
Temat przeniesiony do archwium.
31-37 z 37
| następna

« 

Zagranica