kto ma rację?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej
Zadałam kiedys pytanie z jaka ocena zostanę zwolniona z maturki pisemnej z angielskiego mając "fersta"!Odpowiedziano mi że z rzadną i tylko napisza mi że mam ten papierek!Jednak dyrektor pewnej szkoły ,nie mojej zresztą, twierdzi że zwalnia i to z celujacą!KTO MA RACJĘ??? ważne sa przecież punkty na egzaminy na uczelnie!! JAK TO JEST?
Z tego co sie dowiedzialem to na swiadectwie maturalnym bedziesz miala napisane: "Zwolniona z egzaminu na podstawie certyfikatu FCE" i chyba nie bedzie nawet napisane czy zdalas FCE na A,B czy C. Twoja srednia ze swiadectwa maturalnego bedzie wiec tylko ocena z polskiego pisemnego i ustnego + ocena z wybranego przedmiotu ustnego, chyba ze masz 2 certyfikaty to wtedy tylko z polskiego. Jesli wiec zdajesz na uczelnie ktora daje ci punkty za mature to tych punktow za certyfikat nie dostaniesz :(
To jest niesprawiedliwe!! Nie dosc,ze zdalam egzamin Cambridge,to jeszcze okazuje sie,ze lepiej by bylo,gdybym zdawala maure!Chyba bardziej powinien byc doceniony First niz polska matura..
z ta maturka to jest roznie, u mnie nauczyciele radza by zwolnic sie z pisemnej a ustna zdawac, bo jest prosta (na konkursie swiadect liczy sie tak samo jak ocena z pisemnej), natomiast pisemna jest czasami tak trudna, ze ludzie ktorzy maja CAE na A zdaja tylko na 5!