do PAni Moniki

Temat przeniesiony do archwium.
czy to prawda ze FCE zdany na C traci waznosc po 2 latach, bo doszly do mnie takie pogloski
Absolutnie nieprawda. Certyfikaty językowe Cambridge są ważne bezterminowo.
To jest tzw półprawda. Dla British Council zdany FCE niezaleznie od oceny ważny jest zawsze. Ale certyfikat FCE zastąpił tzw egzamin resortowy lub państwowy z języka angielskiego, a w nim obowiązywała zasada okresowego powtarzania w przypadku oceny nizszej niz 5 (w FCE A). Ta zasada prawdopodobnie obowiązuje nadal. Oznacza to, ze jeśli ktoś zdał FCE na A, to ma prawo do dodatku językowego (ok. 120 zł) na zawsze, a jeśli ocena z certyfikatu była nizsza, to musi go za dwa lata powtórzyć.

I to by było na tyle.

Jako ciekawostke podam, że niejaki Emil Krebs Niemiec ze Świdnicy dostawał dodatki za znajomość 60 języków. Przecież on mógł nie pracowac, a żyć tylko z dodatków językowych LOL!
Z punktu widzenia instytucji wystawiającej certyfikat, czyli University of Cambridge ESOL Examinations (a nie British Council), dyplom FCE i inne są ważne bezterminowo.
Będę wdzięczna za bardziej szczegółowe informacje na temat tego dodatku językowego. Kto może go otrzymać i od kogo?
ja tez bede wdzieczna za informascje.jak dodatek jezykowy???? pierwszy raz o tym slysze wiec jestem bardzo zainteresowana.
Mnie tez bardzo poruszyl ten temat . Jaki dodatek jezykowy ??? O co w tym chodzi ???
Z gory dziekuje za odpowiedz
Temat przeniesiony do archwium.

 »

CAE - sesja zimowa 2003