Co zrobić?

Temat przeniesiony do archwium.
W grudniu b.r. zaliczałam egzaminy FCE i w zależności od tego czy je zdam czy nie warunkuje wybór przedmiotu na maturę pisemną. Niestety jest mały problem...Jakiś czas temu musiałam sie zadeklarowac jaki przedmiot będę pisała na maturze...można zmienić swoją decyzję najpóźniej do (za miesiąc ;) )...a wyniki FCE będą chyba za 2-3 miesiące...jestem w kropce,bo słyszałam, że matura pisemna z jezyka angielskiego jest strasznie trudna...dlategotez na razie wybrałam biologię...Czy ktoś z was znalazł się w podobnej sytuacji? Co zrobić...może zaryzykować z tym angielskim? ;))
Hmm - podziwiam Cie za Twoj wybor :D (ja na widok Hoser przypominam sobie, jak wygladal moj ostatni posilek :D). A co matury to ktos Cie wprowadzil w blad. W rzeczywistosci matura z angielskiego wcale nie jest taka straszna (polecam wydana Omegi o maturach). Na pewno jest na nizszym poziomie niz FCE (przynajmniej UoE). No a przede wszystkim, na pewno zdasz FCE i za w drugi dzien matur bedziesz mogla spac do 10 :DD. Pozdrawiam.
Wiesz ja zdawałam maturę pisemna z angielskiego, ale 5 lat temu. Dostałam 4. A dopiero w tym roku [w czerwcu] podchodzę do fce [i bardzo sie boje, dodatkowo w tym samym czasie mam sesję :(]. Skoro juz zdałas fce, to z maturą powinnas sobie bez problemu poradzic. Pozdrawaim i zyczę powodzenia.
Zadeklaruj ze zdajesz ang., w dzoen matury ze świstkiem ze zdanych fce przyjdz do szkoly, przedstwa komisji i tyle
Tak sie akurat składa, ze mam podobny problem. Rowniez zdawalem w grudniu FCE i chce zeby zwolnilo mnie z matury. Tydzien temu rozmawialem o tym z moim wychowawcą, wiec sprawa wyglada tak:
1.Piszesz deklaracje, w ktorej wybierasz przedmioty, ktore chcesz zdawac oficjalnie ( w twoim wypadku biologię, w moim matematykę ;-)
2.Czekasz na wyniki z Cambridge
3.Jezeli zdasz FCE, to idziesz z nim do szkoly, piszesz podanie o zmiane przedmiotow maturalnych i z głowy. Masz na to czas do kwietnia, wiec nie powinno byc problemu. Pamietaj jednak zeby nie oddawac ,,potwierdzenia woli zdawania biologii\" (czy jak to sie nazywa), bo wtedy juz nic sie nie da zmienic.
hej!ja tez jestem w podobnej sytuacji, tylko,ze wybralam na pisemny angielski,wiec mam troche latwiej (tzn. jak otrzymam wyniki,to mam sie jak najszybciej zglosic-jak zdam oczywiscie-do Pani Dyrektor i napisac podanie,ze chce sie zwolnic z matury na podstawie certyfikatu). W Twoim przypadku proponowalabym zrobic to samo-jak otrzymasz wyniki,to zglos sie jak najszybciej do dyrekcji szkoly. Wysla wtedy list do kuratorium,zeby wyjeli z kopert z pytaniami maturalnymi jeden zestaw z biologii przeznaczony dla Ciebie. U mnie w szkole pani dyrektor mowila,zeby wszelkie zmiany pezedmiotu zwiazane z uzyskanym certyfikatem zalatwiac do konca lutego, bo potem moze juz byc za pozno:((( koperty beda zalakowane i nic nie bedzie dalo sie zrobic:((
pozdrawiam
ja nie wiem...moze ja mam jakas dziwna szkole ale u mnie nigdy nie bylo problemu ze zmiana przedmiotu maturalnego...z tego co wiem rok temu na tydzien przed matura niektorzy deklarowali co innego niz na poczatkou i musieli miec to uznane...co do pytan to tez dziwna sprawa bo u mnie sie tematy egzaminow maturalnych pisemnych z polskiego i z innych przedmiotow w 2gi dzien pisze na tablicy i nie ma zadnych zalakowanych kopert z okreslona liczba kopii....ale ja zawsze powtarzalam ze moja szkola jest dziwna...
u mnie jest tylko taki wymog ze jesli jako przedmiot wybrany w 2gim dniu zdaje sie jezyk obcy (np angielski) to jako jezyk obcy obowiazujacy juz tylko na na egzaminie ustnym trzeba wybrac inny jezyk (niemiecki francuski hiszpanski ...etc) i z tego to powodu nie wzielam jako przedmiotu angielskiego nawet liczac na fce....niestety nie jestem w stanie zdac matury ze szfaba i prawdopodobnie bede sie zmagac z zadankami na matmie...chyba ze mnie cos olsni i sie w 4kl naucze szfaba choc poki co przez 3 lata nie moglam...:)
pozdr.
a u mnie tetak byl.ale spytalam dyra a on ze w tym roku si przepisy zmienily
i tyle
z banki;_)
Dzięki za odpowiedzi :) Po przerwie swiątecznej udam sie do dyrektorki i poważnie z nia pogadam ;)), bo z tego co zauwazyłam moja wychowawczyni jest zielona w sprawach związnych z FCE(ale to babka od biologii,więc można ją usprawiedliwić...:) ).Mam nadzieję,że wszystko pójdzie po mojej mysli i będę miała w maju o 2 egzaminy mniej.Pozdrawiam Wszystkich :0)
koles wybierz angola jak go umiesz a biolce wez dodatkowo.
angielski wszedzie Ci sie przyda a jak uczyles sie juz tyle tej biolcy to nie przeszkadza tego zmarnowac
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa