kto zdał FCE... ile w to włozyliście ?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pyanie do osob co zdawały FCE..
czy po zajeciach przygotowujących do kursu uczyliscie sie jeszcze cos w domu ?
czy wystarczy to co sie dowiemy na zajeciach ?
czy po zajeciach poswiecaliście duzo czasu powtorzenie sobie materiałów omawianych na zajeciach ?
prosze o pisanie swoich wypowiedzi na te pytania itp =]]
ps. mam zamiar zdawac FCE marcu 2007 i nei wiem jak to bedzie xD
myśle ze jak włoze w to trooche chęci i czasu to bedzie dobrze x]
Przyłączam się do pytania. Zdaję sobie sprawę, że ilośc włożonego wysiłku może być różna u różnych osób i czekam na wypowiedzi. A jak wam idą te zadania na FCE z kursu( pytanie do tych co mają zamiar zadawać choćby w marcu)?
Jest szacunkowy czas, który trzeba poświęcić na każdy poziom. MOże będzie to w internecie kojarzę coś z 800 godzin ale czy do FCE to nie wiem.
poszukajcie
Przygotowanie do FCE wymaga ok. 6[tel]godzin nauki języka angielskiego. Ja zdawałam w sesji letniej 2006 ale można powiedzieć, że przygotowywałam się sama. Niby miałam kilka nauczycielek ale tylko na parę lekcji, bo im coś wypadało i ostatecznie jedna przygotowała mnie do speakingu, bo miałam wrażenie, że ta część szła mi najgorzej. Teraz przygotowuję się do CAE i chyba poczekam z zapisami aż będę uzyskiwać minimum 80 % z każdej części.

Im bliżej egzaminu, tym częściej należy robić stare testy. Ja wypisywałam sobie częste błędy aby wiedzieć co jeszcze powtórzyć, a także najciekawsze słówka. Poza tym jest kilka fajnych książeczek, które opisują najczęściej występujące błędy w języku angielskim.

> czy wystarczy to co sie dowiemy na zajeciach ?

Nigdy nie wystarcza to co jest na zajęciach. Tam nakierowują Cię, mówią czego masz się uczyć, a najwięcej (ze względu na to, że na naukę możesz poświęcić cały czas wolny) nauczysz się w domu ćwicząc, ćwicząc i jeszcze raz ćwicząc.

> ps. mam zamiar zdawac FCE marcu 2007 i nei wiem jak to bedzie

Dlatego najlepiej moim zdaniem uzależnić to czy się zapiszesz na tę sesję od tego jak będą Ci szły testy z poprzednich lat. Im więcej im robisz, tym lepiej Ci idą, więc wyobraź sobie jak dobrze mogą Ci iść na egzaminie skoro w momencie zapisywania robisz je na np. 80 %. Oczywiście nie uważam aby było konieczne czekać do takiego poziomu. Podejrzewam tylko, że ja pewniej bym się czuła gdybym już na kilka miesięcy wcześniej bardzo dobrze sobie radziła.
Martunia, a z jakim wynikiem zdałaś FCE?
i ile czasu zajęły Ci same przygotowania do FCE typu konkretne ćwiczenia z książek do FCE nie licząc wcześniejszych lat nauki np. na poziomie intermediate,?
Czesc! A ja mam pytanie skad wziac te stare testy? Przeciez trzeba tego duzo zrobic, a testy sie powtarzaja, przynajmniej w necie. I jeszcze jedno pytanie, czy ktos z Was zna szkole EF- first english? Albo Progres? I moze cos na ich temat powiedziec jesli chodzi o przygotowanie do FCE, albo cokolwiek na ich temat? Bylabym wdzieczna.
najlepiej zapisz sie do biblioteki british council, jezeli nie masz u siebie to w najblizszym duzym miescie. maja tam mnostwo ksiazek z testami z lat ubiegłych, samych ksiazek wydanych przez cambridge jest chyba z 8, w kazdej 4 testy. sa tez innych wydawnictw. mozna tez wypozyczyc kasety do listeningow. na bank to co maja w B.C. Ci wystarczy:) placisz co prawda ok 30 zl, ale za to masz dostep na caly rok. mozesz tez poszukac na allegro, ale tam troche drogo chca nawet za uzywane ksiazki. ja za jakis tydzien wystawie czesc 5 z cambridge, mozesz zajrzec:)
Dzieki! Sledze allegro i bede patrzec za Twoja 5ta czescia. Pozdrawiam!
hej wlasnie wystawiłam książkę, dla zainteresowanych moj login ladyinred7
przygotowanie do fce nie wymaga zbyt wiele wysiłku. najwięcej chyba dały mi anglojęzyczne książki, filmy i muzyka /nie było problemu z listeningiem/, dużo mniej wyniosłam z zajęć. myślę, że sam kurs niewiele daje, wszystko zależy od Ciebie i Twojego samozaparcia;)
gosil, na B.
Miałam długą przerwę i nie uczyłam się angielskiego praktycznie w ogóle. We wrześniu zeszłego roku zaczęłam powtórki, potem ćwiczyłam writingi i sporo gramatyki, a także mówienia. Dopiero pod koniec przygotowań zaczęłam robić testy i zapisywałam sobie z datami na ile % robiłam każdą z części. Co jakiś czas było widać postęp ;-)
>skad wziac te stare testy?

Z biblioteki i z netu.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków