FCE po pre-intermediate

Temat przeniesiony do archwium.
witam, dzis zakończyłam miesięczny wakacyjny kurs w Empiku na poziomie średnim 4 (pre-intermediate). Chciałabym zdać w najbliższej przyszłości FCE (za rok, lub ostatecznie za 2 :-)) Chodzę na prywatne lekcje w ciągu roku szkolnego, w szkole będę miała 3 godz./tyg. na poziomie pre-intermediate lub intermediate. Dodatkowe lekcje 60 min./tydz. Czy przy takim tempie i wkładzie własnym w wolnym czasi (postaram się!) mam szansę zdać FCE w sesji letniej 2008 lub 2009?
Dla chcącego nic trudnego :P Przy odpowiednim wkładzie własnym - jak najbardziej. Tak przy okazji - jesteśmy dwie ; )
hej, mhmm... mam nadzieję, ze się uda. A Ty ile masz lat, skąd jesteś? I kiedy chcesz zdawać? Mi się specjalnie nie spieszy, jeśli nie za rok, to za dwa lata :-) A inni, co sądzicie na ten temat? Pozdrawiam!
Jak się nie spieszy, to się nie spiesz:) Jakieś 99% osób w podobnej sytuacji dość szybko dochodzi do wniosku, że jednak nie da rady. FCE to egzamin po poziomie upper-intermediate, czyli teoretycznie w rok (a właściwie to już tylko 9 miesięcy) musiałabyś opanować materiał z dwóch lat i nauczyć się rozwiązywać testy. To bardzo dużo roboty. Na szkolny angielski nie licz. Dodatkowe 60 minut na tydzień to z kolei bardzo mało. A w porządnej szkole językowej zaraz po pre- nie przyjmą Cię na kurs przygotowawczy do FC ( w ogóle to polecam taki kurs, można się paru trików nauczyć:))
Będziesz miała mnóstwo słownictwa do opanowania, a żeby poczuć się swobodnie powinnaś rozwiązać bardzo dużo testów. I dużo mówić. To wszystko bardzo fajnie wygląda w wakacje, ale jak zaczyna się rok szkolny i przybywa obowiązków, na porządną naukę zostaje niewiele czasu. Innymi słowy - ucz się pilnie jak zamierzasz, ale daj sobie więcej czasu.

pozdrawiam,
A.
Lat 14, jestem z Lubina. : ) Zaczęłam się intensywnie uczyć do angielskiego, ponieważ mam zamiar startować do klasy pre - IB, a potem IB. Egzaminów Cambridge na razie nie mam w planach zdawać : D Założyłam sobie poziom pre - CAE w 2 lata, do skończenia gimnazjum. Przerabiam English Vocabulary in Use - Pre - intermediate i intermediate, FCE Use of English, English Grammar in Use. Jako, że jestem ambitna xD - myślę, że mi się uda.
Dodam jeszcze, że po skończeniu elementary zrobiłam sobie przykładowy test FCE. Rozstrzał był duży - od ponad 70 z readingu do ok. 30 z use of english xD.
hej, dzięki za odpowiedzi dziewczyny :-) to może jednak zrobię to za 2 lata? a przez ten cały czas pilnie pracować... ;-) A Ty aga.p.p (nie wiem, czy dobrze napisałam) nie udzielasz się też pod tym samym nickiem na forum English only na gazeta.pl?? Bo jeśli tak, to ostatnio przeglądałaś moje zdania! Te z can, could... I na szczęście napisałaś, ze miałam je dobrze. Jesteś nauczycielką, studentką... - jeśli można wiedzieć. Zdawałaś FCE? Może mogłabyś podać maila (gazetowy?) albo GG? jeżeli mogłabym napisać do Ciebie w razie wątpliwości lub pytań?
a Tobie Mjuw życzę powodzenia! Może masz skuteczny sposób na to jak się zmotywować do samodzielnej nauki angielskiego w roku szkolnym? ja też mam zamiar sobie kupić - najpierw English Vocabulaty in Use, później Grammar. Pre - intermediate/intermediate, bo też korzystaliśmy z tego na kursie. Pozdrowienia!
No popatrz, się bywa w różnych miejscach, się tych samych ludzi spotyka:))
Gazetowy mail działa, możesz na niego pisać.

pzdr,
A. (the belfer:))
Jeszcze jedno - zanim zainwestujesz w English Vocab in Use obejrzyj sobie Language Practice Michaela Vince'a; Intermediate na teraz a potem First Certificate. To gramatyka i słownictwo w jednym, ćwiczenia układane pod egzaminy Cambridge, można się przyzwyczaić do pewnego rodzaju zadań. IMHO bardzo fajna seria.

pzdr,
A.
Hej. :)
Nie ma co, muszę się wygadać - cholernie chciałbym zdać ten FCE. Mimo, że mam dopiero 14 lat, to bardzo ciągnie mnie do angola.
Póki co w szkole 3 razy w tyg. mam j. angielski (z tych lekcji niczego nie wynoszę) i dodatkowo w tygodniu mam 2 lekcje angielskiego (po 75 minut) w szkole języków obcych LEVEL.
Nie powiem, aby angol dobrze mi szedł, ale licze, że na przyszły rok (przed końcem roku szkolnego) uda mi się zdać FCE. Obecnie jestem na poziomie PreIntermediate-2 (zdałem na ten poziom już przy zapisywaniu się do szkoły j. obcych xD) więc mam nadzieję, że zdołam się przygotować do tego testu w ciągi 1,5 roku. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa