Chcę przeskoczyć jeden poziom wzwyż

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Od dobrych paru lat uczę się języka angielskiego. W szkole (2kl LO) korzystam z książki pre-intermediate (Longmana "Matura success"). Niedawno zapisałem się do szkoły językowej, przyporządkowano mnie do grupy intermediate (książka Oxford, "New English File"). Nie mniej za rok już matura i chciałbym zdać FCE przed nią, wiem, że FCE jest na poziomie upper-intermediate. Z tego co widzę książka w szkole językowej zawiera te same zasady gramatyczne co moja szkolna ale jest w niej więcej słówek. Powiedzcie mi jak się przygotować do FCE żeby jakoś przeskoczyć ten poziom...Jaka książka by mi w tym najlepiej pomogła (do samodzielnej pracy). Jeśli będę się wyróżniał w grupie w szkole językowej to przeskoczę za rok na poziom pre-FCE ale to dopiero za rok...Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)
zastanów się czy bardzo potrzebne Ci jest zdawanie FCE przed matura.. o ile wiem to certyfikat i tak nie zwalnia z matury z angielskiego.. a FCE to nie tylko gramatyka, ale tez słownictwo i ogólne obycie językowe i znajomość zasad obowiązujących na egzaminie.. Moim zdaniem lepiej jest trochę poczekac i porządnie się przygotowac niż podejść do egzaminu i go nie zdać..
do samodzielnej nauki przyda Ci się nie tylko podręcznik ale tez jakieś testy, słuchanki i przede wszystkim potrzebujesz silnej motywacji, żeby uczyć się na bieżąco.. neistety ja nie jestem w stanie polecic Ci żadnego konkretnego podrecznika,
poza tym wydaje mi się, że jednak lepiej jest się przygotowywac pod czyimś, że tak powiem nadzorem, żeby nie nauczyć się źle..

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie