American english a FCE

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie. Zdaję FCE w sesji lato 2008. Czy nie będzie problemu jeśli na części pisemnej będę pisał w American English bo takiego się czę czyli słowa, i pisownia inna niż w British english np color a nie colour zamiast lift to elevator itd.
? Chodzi mi o to że jeśli napiszę np jak to w AmE jest color a nie colour albo harbor a nie harbour czy będzie to traktowane jak błąd czy nie?. I jeszcze jedno przy speaking. Mam amerykański akcent mianowicie dialekt South American i czy to nie będzie miało wpływu na zdanie egzaminu?
mozesz pisac po amerykansku tylko nie wolno mieszac styli... czyli np. writing musisz pisac tylko po "amerykansku"
>Mam amerykański akcent mianowicie dialekt South American

Jesli sie urodzilas/es w USA to dlaczego dopiero FCE?
Nie urodziłem się w Stanach tylko w Polsce ale robiąc quizy na temat skąd mam amerykański akcent (w sensie z jakiej części USA)i po wypowiedziach rodowitych Amerykanów np z Indiany i South Carolina powiedzieli mi że mam South American accent :). Co do FCE. Nie mieszam nigdy bo znam większość słów, które są w American English, a różnią się między od tych co są w BrE więc na pewno się nie pomylę w pisaniu :). Czyli jeśli napiszę np meter jak to w American się pisze a nie metre jak w BrE to nie zaliczą mi tego jako błędu?
Nie zalicza, jak wszystkie inne slowa, ktore sie pisze albo uzywa inaczej w BrE a AmE sa wg tego samego jezyka.
Hm, a gdzie/jak sie nauczyles tego akcentu?
te quizy to pewnie cos w tym stylu?:
http://www.wykop.pl/ramka/8673/jaki-masz-akcent
he, he. Udzielilem odpowiedzi zgodnie z wymowa brytyjska i okazuje sie, ze jestem z Nowego Jorku.
Powaznie mowiac: takie testy zakladaja, ze naprawde potrafimy przeczytac te wszystkie slowa, totez klasyfikuja kazdego chetnego bez wzgledu na to, czy potrafi przeczytac poprawnie (zgodnie z jednym z rzeczywisych akcentow) te slowa, czy nie.
No więc najlepiej się nagrać i wysłać do oceny rodowitym Amerykanom. Ja tak zrobiłem i powiedzieli mi, że mam South American accent :). Tak najlepiej jest się dowiedzieć skąd masz akcent . Nawet można wrzucić na Youtube swoje nagranie i jakaś odpowiedź na pewno bedzie. A skąd się można nauczyć. Ja po prostu szukam w necie wszystko na temat tego dialektu i się znajduje jaka jest wymowa itp. :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia