Slownictwo do FCE

Temat przeniesiony do archwium.
Hello,
Znacie może jakąś dobrą książkę do FCE- chodzi mi tylko o słownictwo.
A może macie jakieś sposoby uczenia słówek? ja np. sprawdzam nieznane zwroty i słówka z transkrypcji (z gotowych arkuszy FCE) i zapisuje w zeszycie (łącznie z zapisem fonetycznym).
Na ten temat jest tu dużo postów, poszukaj.
Jeśli chodzi o książki, to polecam:

Repetytorium Oxfordu, są w nim dwa Rozdziały zatytułowane "Word Bank" i "Functions Bank" łącznie pk. 3,5 tys słów i wyrażeń.

"Repetytorium leksykalne" Donaty Olejnik wydane przez LektorKlett, bardzo ciekawy zbiór słów i wyrażeń z ćwiczeniami. Najnowsze wydanie ma płyty Audio CD.

A jeśli chodzi o inne sposoby nauki, to polecam programy SuperMemo, Profesor Henry - Słownictwo i eTeacher. Poczytaj na forum.
Dzięki
Pytałam o to, ponieważ znam Oxford repetytorium, ostatnio robiłam książkę Star Grammar & vocabulary, ale jak robię przykładowe testy FCE to jest dużo słów nieznanych (nie znalazłam jeszcze żadnej książki, która oświeciłaby mnie w tej kwestii). Książki typu Vocabulary for FCE uczą łatwych słówek (które już znam).
Co to za słowa:
mod, terroir, partake,hallowed. Jak ja mam zdawać egz, jak tych słów w słowniku nie mogę znaleść.
Proszę o pomoc.
Z drugiej strony chyba nie ma sensu brać się za książkę typu Advanced vocabulary. Chcę znać wszystkie słówka z arkuszy FCE (czasem nie znam jednego słowa i wpienia mnie to bardzo, bo mogę już źle zrobić ćwiczenie, najczęściej z czytania albo use of english).
staraj się z kontekstu wnioskować znaczenie słów

dopiero jak to też nie zdaje powodzenia zaglądaj do słownika

http://www.thefreedictionary.com/
http://www.ldoceonline.com/
http://dictionary.cambridge.org/

spróbuj się na angielskie słowniki przestawić, masz kilka online powyżej
oraz czytaj i słuchaj dużo po angielsku, bo bez tego ani rusz :)
dzięki Przemo84!
Witaj. Jest szansa, że Cię pocieszę. FCE poniekąd sprawdza też rozumienie słów z kontekstu całej wypowiedzi (jak zresztą każdy egzamin). Więc jest olbrzymie prawdopodobieństwo, że w każdym tekście znajdziesz jakieś słowo z zakresu obowiązującego na CAE, albo jakiś kolokwializm nie z tej ziemi. Nie przejmuj się tak bardzo. Jeżeli masz na blachę wykute słownictwo obowiązujące na FCE, to nie powinieneś się tak przejmować.
Pozdrawiam.
Enjoy!
friditta dzięki za otuchę :)
proponuje Fiszki level 4 ja sam skonczyłem 3 poziomy i teraz koncze czasowniki

sposobów jest mnóstwo ale słówkami z poziomu 2 zaginałem znajomych co maja FCE

NP słowka poziom 2 : jak znasz po angielsku twaróg, pralinka bądź spokojna hehe:))))
co to są te fiszki?? takie karteczki??
Czesc, fiszki mozna kupic pod haslem fiszki w wydawnictwie jezyjowym lub swojej ksiegarnimoga byc obrazkowe- zrob sama.a te abstrakcyjne level 4 mozna nosic i czytac w parku lub w busie.fiszki sa mobilne tematyczn organizuja w grupy
fiskzi można samemu robić ale jak ktoś sie spieszy to lepiej skorzystac z gotowych wzorów optymalny czas na opanowanie jednego poziomu to 4-6 miesiecy
myślę,że to dobry pomysł, thx!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa