gdzie szukac materiałów do FC

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich serdecznie :-)
Drodzy internauci dajcie pare wskazówek dla tych co zamierzaja przystąpic do FC w grudniu. Jak rozplanować nauke i nad czym się skupić najbardziej. Może znacie jakieś strony z testami lub posiadacie jakieś testy. Będę wdzięczna za jakakolwiek pomoc. Pozdrawiam i papatki.
Wszystko zalezy od tego czy chodzisz na jakis kurs, tam zawsze przygotuja Cie do speakingu (chodzi o to, zeby mowic duuuuuuzo i bogato, a takze opanowac pewne standardowe zwroty), writngu (caly writing to w zasadzie stosowanie odpowiednich formulek, z reszta limit czasu i objetosci nie pozwala na wiele) i use of eng. Moim zdaniem use of jest najlatwiejsza do samodzielnego przygotowaina sie czescia. Po zrobieniu paru testow przekonasz sie, ze oni wcale nie sa oryginalni. To samo dotyczy readingu, in my opinion najlepiej jest zrobic kilka testow, za kazdym razem jest latwiej. Listening rowniez nie jest trudny( zapoznalam sie z nim na 3 tygodnie przed examem, dla czystego sumienia poslucham testow z kaset-warto to zrobic, zeby \"poznac wroga\"- i moge powiedziec, ze ta czesc poszla mi najlepiej) . Mozesz poogladac troche filmow w oryginale- polecam kreskowki disney\'a i nie boj sie jak uslyszysz cos niezrozumialego-to na pewno slang.
Ale sie rozpisalam......
Ja robilam testy FCE+ longmana, jest świetna książka do use of english fowlera, niestety nie pamietam wydawnictwa, polecam tez English grammar in use Murphy\'ego i ksiazki do speakingu wyd. express publishing( 3 czesci)
Duzo testow jest na str www.flo-joe.co.uk, warto sobie sciagnac podrecznik z www.cambridgeesol.org, wyszperalam tez cos na www.ompersonal.com.ar
Masz mnostwo czasu na przygotowanie sie, ja tez planowam zdawac w grudniu, ale w koncu zdecydowalam sie na czerwiec i dopiero w marcu wzielam sie na powaznie do roboty. Troche sie balam, ze prawdziwy egzamin bedzie trudniejszy niz te testy, ale tak nie bylo!!!!!chociaz z ostateczna ocena musze poczekac do sierpnia......Mam nadzieje, ze troche Ci pomoglam, pozdrawiam i trzymam kciuki:)


bardzo dziekuje za info
pozdrawiam
nie chce nikogo straszyc ale znajoma przyjechala z egzaminu ostatnio splakana i powiedziala ze bylo o wiele trudniej niz te testy z poprzednich i ze jej poszlo bardzo zle moze przesadza... z tego co czytalam z opinii innych na tej stronie to nie wiem czy miala racje ale wiem ze ma duzy zasob wiedzy ..... no ale ja juz nastawim sie na wiele wiecej bo tez chce zdawac w grudniu i chce zdac ;/

« 

Studia językowe