FCE czerwiec 2005

Temat przeniesiony do archwium.
Planuje zdawac Fce w czerwcu. Ucze sie na kursie upper-intermediate i wedlug planu szkoły potrzebuje rok nauki dłużej. Chce sam nadrobic ten materiał. Mozecie mi powiedziec czy to jest dobry pomysl i jakie kupic podreczniki???
Myślę, że bedzie dobrze jak zaczniesz od książki Michael Vince'a "First Certificate Language Practice". Dodatkowo polecam Mission FCE 1 i 2 (znajdziesz tu swietne rady co do pisania wypracowan) oraz ksiazki z praktycznymi testami takie jak : Fce Practice Test 1 i / lub 2 (taka zielona , wydawnictwo Longman), czy FCE Use of English wydawnictwa Express Publishing. Przydało by Ci sie znalezc jakiegos korepetytora który by sprawdził Twoje wypracowania (częsc writing) i który ocenił w jaki sposób mówisz o obrazkach , o "problemach" i jak wyrazasz swoje opinie rozwiazujac dane zadanie" (część speaking). Co do czesci Use of English to mysle ze wyzej wymieniona przeze mnie publikacja (Express Publishing) wystarczy.
Co do czesci reading to radze czytac duzo artykułów angielskich, odkserowac w miare mozliwosci jak najwiecej zadan egzaminacyjnych z tej czesci.
co do czesci listening.. to z tym jest najtrudniej. Niestety drogo to wychodzi jezeli bysmy chcieli kupywac duzo testów a jednoczesnie kasety do nich :( Jesli chodzi o mnie to ogladaj duzo filmów najlepiej tych obyczajowych :) Polecam cyfre plus gdzie mozesz sobie automatycznie wyłaczyc dubbing. (bardzo dobra sprawa)
Na razie to tyle. Pozdrawiam.
DZiekuje niezapominajkka i pozdrawiam!!!)))

« 

Business English

 »

Programy do nauki języków