Czy ktoś się uczy szwedzkiego sam?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |
Witam, właśnie zaczynam naukę szwedzkiego (hobbistycznie). I strasznie trudno nauczyć się jak te słowa się wymawia. Pytanie, jak nauczykliście się czytać i wymawiać teks szwedzki. Jakieś wkazówki do materiałów do nauki?
>Witam, właśnie zaczynam naukę szwedzkiego (hobbistycznie). I
>strasznie trudno nauczyć się jak te słowa się wymawia. Pytanie, jak
>nauczykliście się czytać i wymawiać teks szwedzki. Jakieś wkazówki do
>materiałów do nauki?

Trudno o wskazówki do materiałów, których tytułów nie podałeś. Ja chcąc uczyć się języka samodzielnie wybrałbym kurs ESKK. Ta szkoła ma bardzo dobrze opracowane pod katem samodzielnej nauki materiały. Należą do nich również kasety audio. W początkowym okresie nauki na trening narządów mowy należy poswięcić 80-90% czasu nauki. Najlepiej to robic przegrywając kasety/płyty audio na twardy dysk i stąd odtwarzać je wielokrotnie powtarzając każde zdanie.

Powodzenie
BJK
Dzięki, a Ty się uczysz szwedzkiego?
Dzięki, a Ty się uczysz szwedzkiego?
>Dzięki, a Ty się uczysz szwedzkiego?

Nie, ale uczyłem sie przez jakiś czas norweskiego w tej szkole. Dlatego ja polecam.
Ja uczyła się szwedzkiego na studiach i uważam że najlepsze są ogrinalne szwedzkie książki , które można kupić w internecie. Zapis fonetyczy w podręcznikach jak dla dzieci, wyróżnia osobnokażdą samogłoskę i każdą spółgłoskę. Bardzo dobre. Nie polecam natomiast pozycji w stylu: szwedzki w 4 tyg., ktore sa poprostu przestarzałe :p
hej, ja sie ucze szweckiego sama z pomoca wpomnianego powyzej kursu eskk cos tam juz umiem i podstawowe zasady wymowy zam wiec jezeli masz jakies pytania to kieruj je na mojego maila: [email] chętnie pomoge :D
czesc. tez sie ucze szwedzkiego (dla własnej satysfakcji) i bardzo mnie interesuje, gdzie można konkretnie kupić te szwedzkie ksiązki - chodzi mi o jakiś adres w internecie; w księgarniach nie ma nic sensownego - tzn. od podstaw. a moze znasz jakieś księgarnie, które mogłyby mnie zainteresować? pomocy!!! :) moj email: [email]
No i ja też uczę się szwedzkiego, a właściwie uczyłam się, bo póki co, zbliżająca się matura :-/ uniemożliwia mi to w dużym stopniu. Jeśli chcesz ćwiczyć wymowę oprócz wielokrotnego powtarzania zdań musisz też dużo słuchać np. szwedzkiego radia: www.sr.se. Poza tym dobrze czasem pogadać ze Szwedami, co jest możliwe dzięki licznym programom do rozmów głosowych przez Internet. Pozdrawiam!
moi rodzice chca zebym zamieszkala z nimi w szwecji , ja kompletnie nie umiem tego jezyka prosze dajcie jakies wskazowki zeby bylo mi prosciej...>
Jak mam zaczac??? nie mam pojecia prosze o szybka odp...pozdrawiam goraco
Hmm..a a jakis internetowy kurs szweckiego ? chociaz same podstawy
Hmm..a a jakis internetowy kurs szweckiego ? chociaz same podstawy
Kto zna jkis program tlanslator jezyka szweckiego???odpiszcie prosze
nie dawno sie przeprowadzilam do Szwecji, wiec wiesch jest mi bardzo latwo sie nauczyc slowek i w ogole calego jezyka bo jestem TU na codzien... a jeschcze mi powiedz, czemu chcesch sie nauczyc akurat szwedzkiego... bo jakchcesch TU do pracy albo do schkoly to nie warto sie uczyc w polsce...szwedzi sa bardzo mili i nawet jak nie bedziesch umiala szwedzkiego to ONI sie Toba tak zajma, mowie Ci... a bedzie Ci o wiele latwiej sie TU nauczyc... a jezeli po prostu tak dla siebie chcesch sie szwedzkiego nauczyc... to albo w duzych miastach sa kursy, albo poznaj jakiegos szweda... bo szwedzka wymowa jest bardzo trudna i nie ma w niej prawie zadnych zasad... no to... Hej då.... (narazie po szwedzku )
sluchaj ja bylam w takiej samej sutuacji... TU Szwedzi wysla Cie do takiej specjalnej klasy gdzie bedziesch sie uczyc tylko szwedzkiego... ja tesch jeschcze w niej jestem... bo tez nie dawno sie przeprowadzilam TU do Szwecji... a jak sie nauczysch w Polsce, to i tak prawie nic Ci to nie da... bo wiesch inna wymowa , i w ogole... no to Hej då... (czesc na pozegnanie po szwedzku ... :*)
Hej... Zuzia mam do Ciebie sprawe:P jestem w Szwecji i wlasnie mam isc niedlugo do sql...chcialabym zebyc dala mi do siebie jakis kontakt nr gg albo @...bo szczerze mowiac troche sie denerwuje jak to bedzie...
wielkie dzieki=*
czesc wszystkim;))
mieszkam w szwecji juz rok i szedzki troche znam, moja rodzinka duzo lepiej bo sa tu dluzej. Ja konczylam liceum w polsce. jesli ktos ma jakies pytanka odnosnie wymowy i wogole to podaje maila: [email]
mieszkam kolo sölvesborg wiec moze ktos sie jeszcze z tego miejsca znajdzie;))
Hej. Mam nadzieję, że ktoś zajrzy jeszcze do tego tematu.

Interesuje mnie, czy we Szwecji lub Finlandii można porozumieć się po angielsku, znaczy czy dużo ludzi zna angielski?
http://lexin.nada.kth.se/lexin.shtml
ile lat trwa taka nauka i czy musisz znać angielski lub inny jezyk żeby uczyć się szwcckeigo
czy uczyłeś się z tego kursu eskk i z jakim powodzeniem? czy można nauczyć się szwedzkiego w ten sposób i czy szwedzki jest trudny? . chcem kupić właśnie ten kurs ale zastanbawiam się czy za rok w szwcji będe mógł się porosumieć
czy można nauczyć się szwedzkiego z tego kursu eskk i czy szwedzki jest trudny? . chcem kupić właśnie ten kurs ale zastanawiam się czy za rok w szwcji będe mógł się porosumieć.
http://www.word2word.com/coursead.html
nie tylko szwedzki
ja mowie po norwesku
nie musicie znac angielskiego ale to pomoze wam sie nauczyc jesli macie zamiar sie tam WYPROWADZIC
piekny jezyk... oba..
powodzenia nie jest taki trudny
no i mozecie probowac na unilang
w calej skandynawii z tego co wiem mozna porozumiec sie po angielsku, z nieiwelkimi przeszkodami bycmoze choc sama sie z nimi nie spotkalam
ucza sie od 1 klasy podstawowej
Hej!rnmieszkam w Szwecji 4 miesiace....jestem dziewczyną...rnmam 16 lat, mieszkam kolo Linkopingu...rna Ty? dasz mi do siebie jakies namiary?rnw razie co to moj nr gg 5[tel]:)
mam pytanie czy ktoś z tych osób które uczą sie z tego kursu ESKK ma wszystkie te materiały i czy by mi ich nie udostępnił w jakis sposób byłbym wdzięczny.
prosze o kontakt [email]
Ciekawe jak oceniacie rozmówki np. Berlitza, Ponsa - czy dla osoby która jest zupełnie początkująca i chce poznać podstawy mogą być przydatne czy lepiej zainwestować w obszerniejszy kurs?
Zapraszam na chomika www.chomikuj.pl/SVENSKA Polecam podręcznika pa svenska i Svenska utifran,które tam znajdziecie.I polecam radio i dzienniki szwedzkie dostępne w internecie.
Tu link do internetowego kursu dla początkujących:
http://kurser03.cfl.se/safir/index2.htm
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |

« 

Inne

 »

Inne