polak w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
często siedząc na necie zastanawiam się czemu wszyscy tak bardzo oceniają polską społeczność na różnych forach dziś znowu natknęłam się na jeden http://polak-w-anglii.blogspot.com/
bo nie maja sie czym zajmowac....
Oceniaja bo polska spolecznosc jedna z najwiekszych w UK
dwa- jedna z najgorzej sie zachowujacych:)
polacy są ,,obrażani" nie tylko w anglii, dzisiaj oglądałam serial i była tam taka sytuacja:
pewna polka urodziła dziecko w niemczech, zostawiła je pod opieką pewnej niemki i pojechała do polski załatwiać swoje sprawy,ta niemka postanowiła jechać do polski i szukać polki, bo długo nie wracała, a chce się dowiedzieć czy wogóle ma ona zamiar wrócić po dziecko itp, i pewien facet pyta się tej niemki, jak ma zamiar to zrobić , dowiedzieć się czegoś skoro nie zna polskiego. Niemka na to że przecież wielu polaków zna niemiecki, albo angielski, więc się dogada, a facet na to ,,oni nie umieją nawet swojego języka, a co dopiero jakiś obcy!" ja się poczułam jak jakaś istota drugiej kategorii, dodam że serial był niemiecki . Zauważyłam że to nie pierwsze wyśmiewanie ,,inteligencji" polaków i że najczęściej robią to niemcy i amerykanie;/
chociaż faktycznie anglicy też mają polaków za roboli i tępych ludzi niestety ;/
Przewrażliwiona jesteś.

A teraz mi powiedz czy Polacy nikogo nie obrażają? Co myślą na przykład o Amerykanach? Że są tepi i niewykształceni, bo nie wiedzą gdzie Polska jest nie wspominając już o tym, że żadnych obcych języków nie znają poza angielskim. Takie "obrażanie" występuje na całym świecie. W Kanadzie na przykład też "obrażają" Amerykanów, bo niektórzy (Amerykanie) myślą, że Kanada to kolejny stan Ameryki.
nie jestem przewrażliwiona, wyraziłam tylko swoje zdanie, wiem że w każdym kraju obraża się inne narody,każdy kraj ma swoich faworytów, niemcy polaków, rosjanie amerykanów, a polacy niemców itd. jednak chodziło mi o to że w mieczech i ameryce ,,jazda" na polaków jest szczególnie widoczna, i chamska, i widać że naprawde mają do nas ,,słabość" :D
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa