Sposob na google

Temat przeniesiony do archwium.
Dzieciaczki moje, jak wpisac dwa slowa w google, by nie zostaly one w trakcie poszukiwan rozdzielone? Jasniej: dwa dni stracilam na ustalaniu plci kraju pod tytulem Gambia. Dwa slowniki "papieowe" mowily, ze to jest rodzaju zenskiego, google zas - meskiego. Jak wiec wpisac cos takiego jak "La Gambia", by bylo zawsze traktowane jako jeden "czlon"?
należy ująć te słowa w cudzysłów:) "la gambia"
sory "to ja" za może infantylne stwierdzenie
ale wydaje mi się, że gambia to jak amen w pacierzu "dziewczynka"
no bo chyba nie powiesz w "bogatym" Gambii, tylko raczej w "bogatej" Gambii:-)

pozdrowionka;-)
Wiele slow, ktore w polskim sa dziewczynkami w innych jezykach nie sa nimi. Tym bardziej jak masz jezyk bez rodzaju nijakiego ( jaka plec bedzie mialo okno w takim jezyku? Bo jakas na sile musi miec).
myśłałem że mówimy o języku polskim:-) :wink
googlefan, dzieki . Ja do tego sama bym nie doszla. Inny przyklad na moja ciemnote: dawniej jak szukalam czegos to podawalam slowa majace cos wspolnego z interesujacym mnie tematem. Wyskakiwalo mi tysiace stron w niezliczonej ilosci jezykow i ja tak przekopywalam sie przez to wszystko, by trafic na te zrozumiale dla mnie, az pewnego pieknego czasu mg wyjasniajac cos komus, tak nawiasem dodal, ze nalezy wpisujac w google podac tez "slowo klucz", ktore wybierze jezyk ( typu zamiast "aorta" napisz "aorty"), mnie glupia dopiero wtedy oswiecilo.
Zdarza sie ( a tak , by pozloscic -myslalem- co oznacza po polsku La Gambia?).
Gambia?:-)
Tak, tyle, ze mnie nie o to chodzilo. Ciekawa bylam dlaczego majac ten "zlepek" uwazales go za cos polskiego.
pożartować nie można:-)
Juz nie: za 3min musze byc W STAJNI.
Pozdrawiam
znowu?
pozdrawiam:-)
mozna zawezic zakres stron do witryn z okreslonego kraju, uzywajac komendy site
w przypadku Wloch bedzie tak:
site:it
a Polski
site:pl
Takie ograniczenia moga byc bardziej zlozone, np. tylko rzadowe strony rosyjskie
site:gov.ru

Jezyk mozna wybrac, korzystajac z 'rozszerzonych ustawien'
>Wyskakiwalo mi tysiace stron w niezliczonej ilosci jezykow ...
> az pewnego pieknego czasu mg wyjasniajac cos komus, tak nawiasem >dodal, ze nalezy wpisujac w google podac tez "slowo klucz", ktore >wybierze jezyk

A nie prościej wybrać sobie interesujący nas język w "narzędziach językowych" (z prawej strony okienka wyszukiwarki)?
a ja, bo nie chce mi się wpisywać " " mam ustawioną jako stronę startową zaawansowaną stronę szukania google tj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

i po prostu wpisuje do okienka ' z wyrażeniem'

strony ogólnej google rzadko używam, bo wtedy jeśli nie określę dokładnie czego chce muszę się przekopywać przez zbyt wiele stron
Bobcio, La Belle...., mg, tak moze Wy wszyscy macie racje, tyle ze ja jestem szczesliwa jak mi sie uda wlaczyc to ustrojstwo (komputer) bez problemu. Potem on robi co sam chce. Jak przyszedl technik by to wszystko zainstalowac, to mu przykazalam, ze ma tak zrobic zebym ja poza wlaczeniem nie musiala nic wiecej - BO SIE NIE ZNAM. Chlopaczyna okazal sie wyrozumialy i tak to wszystko poustawial, ze jak do tej pory nie mam klopotu i potrzeby myslenia. Ma sie zaczac kurs informatyczny w przyszlym tygodniu, jesli beda jeszcze miejsca to sie zapisuje i dopiero jak go skoncze, to MOZE bede mogla odcyfrowac to coscie mi doradzili. Nie dyskutuje wiecej, bo musze wyjsc cos zjesc ( musze prosze rozumiec doslownie, musze popocieszac strapiona osobe).
Pozdrawiam
Dieciaczki moje DOSZLAM!!! Dzieki za istnienie tego FORUM. Macie rade na wszystko. Dzieki.
No to od dzis nie bedziecie miec spokoju, bede pytac o wszystko ( niekoniecznie zwiazane z angielskim - Lukara "krew zaleje" - to jego wlasne slowa na temat paplaniny na FORUM wloskim). Przygotujcie sie, bo juz od pewnego czasu "chodzi za mna" zalewajka (taka zupa) a gotowac nie umiem, jak mnie tak naprawde najdzie, bede pytac o przepis.
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe