Hiszpański czy francuski? Popularność...

Temat przeniesiony do archwium.
Siemka, chciałem się Was zapytać, jaki język jest Waszym zdaniem bardziej przydatny w Polsce, jeśli chodzi o możliwość znalezienia pracy, ilość firm zagranicznych?

HISZPAŃSKI czy FRANCUSKI?

Pytam na forum angielskiego, bo na forum francuskim napiszą mi, że francuski, a na hiszpańskiego, że hiszpański. Albo na odwrót - jak będą narzekać ;)

PS. ja akurat uczę się hiszpańskiego
To chyba trudne pytanie:D - mam znajomych, którym się przydaje albo jeden albo drugich...zależy jak kto trafi.
Przy czym bardzo często jest tak, że niby firma ma siedzibę we Francji ale jest międzynarodowa i cała korespondencja i kontakty i tak się odbywa w języku angielskim.

Ja się uczę i hiszpańskiego (głównie) i francuskiego (trochę) ale to ze względu na podróżowanie.
Ja uczę się francuskiego i wiszę gdzieś pomiędzy A2 a B1 i mówię, że warto. Chociaż hiszpańskiego też, ale francuski to taki... Język Europy, bym powiedziała.
Agua. Niestety nie mogę sie zgodzić. Francuski panuje głównie we Francji ;o. Hiszpański cała Ameryka Południowa i poł. stany USA.
Cytat: vistian
Agua. Niestety nie mogę sie zgodzić. Francuski panuje głównie we Francji ;o. Hiszpański cała Ameryka Południowa i poł. stany USA.

Wlasciwie jest pół na pół z Portugalskim.
edytowany przez fui_eu: 22 lis 2010
Cytat: fui_eu
Cytat: vistian
Agua. Niestety nie mogę sie zgodzić. Francuski panuje głównie we Francji ;o. Hiszpański cała Ameryka Południowa i poł. stany USA.

Wlasciwie jest pół na pół z Portugalskim.

W sumie racja, może nie tak cała, bo Brazylia jakby nie było zajmuje spory obszar Ameryki Podniowej. Co nie zmienia faktu, że praktycznie na całej reszcie kontynentu właśnie hiszpański jest językiem urzędowym i że ogrom Brazylijczyków hiszpański zna na całkiem przyzwoitym poziomie. Zresztą znając hiszpański można się całkiem nieźle z Brazylijczykami, nawet tymi niemówiącymi po hiszpańsku czy angielsku porozumieć. Tylko co to ma do rzeczy, skoro Australian pytał o przydatność hiszpańskiego i francuskiego w Polsce, a nie za oceanem?
Francuski jest językiem poniekąd elitarnym i o ile angielski jest językiem współczesnego świata, to francuski nadal pozostaje językiem dyplomacji, ma też silną pozycję w różnych organizacjach międzynarodowych. Hiszpański jest bardzo popularny w Ameryce, w Europie (poza Hiszpanią) raczej nie... Jeśli mówimy o najbardziej użytecznym języku dla przeciętnego mieszkańca Europy to, oprócz angielskiego, zdecydowanie niemiecki.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa