Zawód związany z angielskim HELP

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
chciałabym Was zapytać czy znacie jakieś zawody związane z angielskim oprócz nauczyciela i tłumacza. Bardzo prosiłabym o jakieś informacje, ponieważ chciałabym pracować w zawodzie, gdzie mogę wykorzystywać ten język, bo go kocham, a nauczyciela ani tłumacz mi nie pasują.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
-hugs-
Możesz pisać podręczniki do angielskiego.
- Możesz być pilotem wycieczek.
- Nie wiem jak się nazywa ten zawód, ale też jest związany z turystyką. Polega na tym, że pracujesz w jakimś ośrodku wypoczynkowym i opiekujesz się grupą turystów, załatwiasz ich sprawy, organizujesz wycieczki itp. Nie wiem czy w Polsce jest w ogóle taki zawód, ale oglądałem program o nim, więc na zachodzie na pewno jest. W ogóle pomyśl o branży turystycznej.
- Albo w ogóle możesz robić cokolwiek za granicą
- W Polsce możesz pracować w jakiejś firmie np. handlowej na jakimś stanowisku gdzie jest niezbędny angielski, albo na lotnisku.
ten zawód to rezydent ;)
Czy aby zostac rezydentem trzeba ukonczyc studia na kierunku turystyka? Czy wystarcza duze checi i motywacja? Jak to wyglada?
na pilota musisz miec kurs(zadne studia z turystyki ci sie nie przydadza) potem majac zaswiadczenie z kursu idziesz na egzamin a jezeli nie masz certyfikatu lub studiow z filologiii to zdajesz tez egzamin jezykowy jezeli chcesz byc zagranicznym
Ale ja nie pytałam o pilota wycieczek, tylko o rezydenta. Moim skromnym zdaniem rezydent to ktoś więcej niż pilot wycieczek. Nie chcę umniejszać umiejętności pilota ale rezydent chyba powinniem być 'ponad' umiejętnościami pilota a co za tym idzie ukończyć jakieś inne uczelnie/kursy/szkolenia. Nie wiem jakie, czy ktoś mogłby mnie oświecić? dzięki
Pilot, rezydent i przewodnik turystyczny to różne zawody. Każdy wymaga innych kwalifikacji.

Zadaniem pilota jest dowiezienie wycieczki do celu, zapewnienie im po drodze prostych informacji typu, gdzie jest toaleta, gdzie można kupić znaczki pocztowe i zapewnić miejsca noclegowe w sytuacjach wymagających postoju. Dobry pilot może pełnić też rolę przewodnika, który pokazuje turystom najciekawsze miejsca na trasie dojazdu.

Zadaniem rezydenta jest zapewnienie turystom (na ogół w domu wczasowym) bezpieczeństwa i wygód. Często musi pełnić role tłumacza. Czasami musi zaprowadzić turystę do lekarza, czasami wymienić bezpieczniki w pokoju, czasami wezwać pomoc techniczną. Rezydenci często z własnej inicjatywy zaopatrują turystów w miejscowe trunki np. rakiję w Chorwacji.

Przewodnik z kolei ma oprowadzić turystów po okolicy, pokazać im największe atrakcje turystyczne i zachęcić ich do ponownego przyjazdu.

Bardzo często piloci łączą obowiązki pilota i przewodnika. Czasami są lepsi od przewodników.

Jeśli chcesz byc rezydentem, to bardzo Ci się chwali, ale oprócz języków ucz się takich rzeczy jak wymiana uszczelek w łazience i bezpieczników elektrycznych oraz całej masy podobnych rzeczy.
a jakieś inne zawody?
Pomysl co lubisz robic, co Cie interesuje, a dopiero potem szukaj zawodu zwiazanego z Twoimi zainteresowaniami. A nie odwrotnie :)

Poza tym zawod zawsze mozna zmienic. Ja w ciagu ostatnich 11 lat mialam juz cztery (w tym jedna calkowita zmiana dziedziny) i w ciagu nastepnych paru lat przewiduje dalsze ekscytujace zmiany.

Dlaczego dwudziestoparolaki mysla, ze wybranie zawodu to sprawa zycia i smierci?
Hmm...? Co ja lubię robić? Uczyć się angielskiego i nie mam pojęcia jaki zawód mogę z tym wiązać.
możesz robić praktycznie wszystko, więc radzę uczyć się pilnie angielskiego, ale też zastanowić się co innego Cię interesuje oprócz języka; wybierz po szkole studia, które dadzą Ci konkretne umiejętności, a nie filologię; wówczas po studiach możesz coś umieć i posiadać dodatkowo np CPE czy inny dobry certyfikat, to moim zdaniem zwiększy Twoje szanse na rynku pracy, absolwentów filologii traktuje się często jako posługujących się językiem obcym ale nie umiejących poza tym niczego konkretnego; tak więc wybierz to co Cie interesuje i idź w tym kierunku nie zapominając o angielskim, dziś mamy mnóstwo firm z praktycznie każdej branży, które współpracują z zagranicą, zawsze możesz też wyjechać
swoją drogą w innym poście podobno chcesz być tłumaczem i o to pytasz.. :-)
Temat przeniesiony do archwium.