Recenzje książek po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o informację, gdzie w internecie można przeczytać recenzje nowo wydanych książek, ich fragmenty itp., coś takiego jak czytelnia w onecie, tylko po angielsku. Czy w sieci są też jakieś darmowe encyklopedie po angielsku(oprócz angielskiej Wikipedii). Z góry dziękuję.
Krotkie wpisy sa w www.waterstones.co.uk poza tym mozna pewnie cos znalezc w http://books.guardian.co.uk/ ale nie jestem pewna czy przypadkiem nie trzeba sie zalogowac i czegos zaplacic

nie jestem tez pewna czy gdzies podaja fragmenty...

:o)
dokladne streszczenia mozesz znalezc na ClassicNote.nie pamietam co dalej ale jak to wpiszesz w wyszukiwarce to powinno ci to znaleszc.
wow! cebulka wrocila!!!!
Hej RitaSkita!
Ano znowu sie przyturlalam ;o)
A ja znalazłam jeszcze jedną stronę: www.bookbrowse.com - można przeczytać np. fragment z "Dziennika Bridget Jones", są też recenzje książek, wywiady z autorami, wszytko oczywiście po angielsku. Piszę o tym, bo może komuś jeszcze się przyda ta informacja. Jeśli chodzi o streszczenia, to dokładne, rozdział po rozdziale, są na www.novelguide.com , ale głównie klasyka np. Jane Austen, Dickens, dobre do przypomnienia sobie treści przeczytanej książki.
Temat przeniesiony do archwium.