Ulubiony pisarz

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 73
A co lubicie czytać z kryminałów/thrillerów? Oprócz Agathy Christie;)
Robin Cook- mistrz w swym fachu : )
kurt vonnegut - mistrzostwo swiata
Najlepiej pisze Dan Brown. Lubie też J. K. Rowling, ale Brown jest o wiele lepszy.
Ja polecam A. S. Byatt "POssession", J. Winterson wszystko, zwlaszcza starsze. Z amerykanskiej, kto nie mial jako lektury: Kate Chpin "the Awakening", oraz Sylwie Plath "The BEll JAr" i "Letters Home". Z klasyki bryt, i am. James, Austen, siostry Bronte
Charles Dickens "Oliver Twist" i pozostałe.
zgadzam się całkowicie, vonnegut jest niesamowity!
Douglas Adams, a zwłaszcza jego niesamowita seria HHGG. Połączenie sci-fi z doskonałym humorem w stylu Monty Pythona. Ja śmieję się jak norka ilekroć czytam jego książki. Polecam, ale tylko po angielsku. Polskie tłumaczenie niestety wiele traci w stosunku do oryginału...
Alex Kava, Marion Zimmer Bradley, Agatha Christie. Czy ktoś lubi fantasy? I jakich autorów fantasy lubicie?
uwielbiam fantasy.najbardziej lubie wladce pierscieni.moim ulubionym pisarzem jes oczywiscie tolkien ale lubie jeszcze eoina colflera.
jak znacie jakies fajne tytuly fantasy to mi podajcie!!!
The dark tower > LOTR
jeszcze jedna swietna pisarka-meg cabot.dla mnie jej najleprza ksiazka jest "pośredniczka".Polecam
O, wlasnie sie za nia zabrałam. Kreci Cie moze i feminizm;)??

PZdr,
Kociamama.
Ja tez sie przylaczam!! Vonnegut rulez;) Bardzo odpowiada mi jego jezyk i humor.

PZdr,
Kociamama.
A ja jeszcze dodam do listy Johna Fowlesa (the Magus, French Lieutenant's Woman, the Maggot etc.). Dan Brown bardzo wciagajaco pisze, ale czytalam tylko the Da Vinci.... Helen Fielding smieszna i na wakacje (od Bridget Jones), vonnegut i atwood, ale to bylo, na wakacje tez fajny Kerouac (czy jakos tak sie to pisze - On the Road etc. - ksiazki drogi). Z filozofii Peter Singer, Germaine Greer, Baumgarder i Richards.
Pominelabym Marka Twaina! A Tom Sawyer i Huck Finn to klasyka;)

Z reszta zalezy od nastroju;)

PZdr,
Kociamama.
wlasnie jestem w polowie 'notes from a small island' brysona. potem zabieram sie za 'abouta boy' :)
Czy ktoś czytał "Nowe przygody Mikołajka" po angielsku? Tytuł brzmi "Nicholas" i jest już do kupienia. Myślę, że może być fajne:)
pomyłka w moim poprzednim komentarzu-ja kocham eoina colfera!!!
:D
ale dobry jest tez tolkien (sorry za powtork;P), Meg Cabot, Poe(lenore jest najleprza;Da zgwlaszcza filmiki z nia),King
pozdro dla wszystkich
Zdecydowanie Tolkien, ale George R.R Martin też może być bo potrafi świetnie zapanować nad detailsami=].
Pozdrawiam.
Samuel Beckett
Steinbeck, Zadie Smith, Nick Hornby
Owszem :D genialne zwłaszcza postać Pickwicka.. i ta soczystość opisu, można płakać ze śmiechu.. Pozdrawiam serdecznie!
Harper Lee " To kill a mockingbird".
I dig Larkin.
Polecam Helen Fielding, ale nie chodzi mi o Bridget Jones (obie zreszta fajnie mi sie czytalo), ale o "Olivia Joules and the Overactive Imagination" - cos zupelnie innego (nawet przeciwnego) niz Bridget, raczej jak powiesc szpiegowska, do potraktowania z lekkim przymruzeniem oka, z napieciem narastajacym az do konca... Przyjemna rozrywka.
Co do Dana Browna - pozwole sobie wkleic moja wypowiedz z "English Only":

I've read "Angels & Demons" by Dan Brown and, since I live in Italy and speak Italian on mother tongue level and am art historian, I noted errors that Brown could have easily avoided (i.e. while copying some sentence from a plaque in Vatican - just copy it exactly as it is, without ortographic errors! or am I asking too much? there are other examples of his negligence anyway).
It is well written, no doubt, but as to credibility... I decided I am not willing to get angry while reading a book, so I'll just skip "The Da Vinci Code".
Maybe some time, when I've got over "Angels and Demons", we'll see...
Ja polecam książki Jack'a Londona :) Oprócz tego że są to mądre książki bo pod przykrywką książek przygodowych kryje się filozofia to Jack pisał wyszukanym językiem, bogate słownictwo znajdziecie w każdej jego książce. Według mnie Jack London jest w ogóle niedoceniany a szkoda...
S. King, Brown, Tolkien, P. Cornwell, Masterton jak mi sie cos przypomni, to dopisze, a i jeszcze A. Christie :)
David Lodge, Douglas Adams, Connie Willis:)
A co najbardziej? Ja chyba "Therapy"
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 73

« 

Praca za granicą