Autobusy w Uk

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, ze to nie jest prawdopodobnie temat na tę stronę, alr no cóżżż
Nie no może troszkę
Jestem aktualnie w Uk iii wsiadłam w autobus, niestety autobus nie zatrzymał się na przystanku, na którym chciałam tylko go ominął. Powód? Pani drajwerka powiedziała, że nie zadzwoniłam dzwoneczkiem i wypuściła mnie gdy tylko można było ;') wie ktoś może co to za dzwoneczek? Nie pytałam się już bo było mi głupio....
Aa i czy ktoś wie jak można kupywać bilet na autobus? Ja kupywałam właśnie w autobusie, bo nie znalazłam tutaj kiosku
To przecież hmm wiedza o kraju czyli podchodzi pod to forum ;)))))))
Ps nie opłaca się jeździć autobusem - musiałam dojsc 1,5 km i zaplacilam 2 f
Za odległośc z mojego miejsca zamieszkania do miejsca docelowego razem 3,9 f
Te 3,9 to za taxi :p
Kazdy autobus na poreczy (takie stalowe slupy w autobusie) ma przycisk i to musisz przycisnac zeby wiedzieli ze chcesz wysias na nastepnym przystanku. Oni nie sa 'mind readers' i nie moga sie zatrzymywac byle gdzie. Autobusy sa bardzo drogie.
Bilety LTC można nabywać w różnych sklepach (spożywczych).
Ja wiem, ze to nie mind readers, ale w pl autubussie zatrzymuje nawet kiedy nie ma nikogo na przystanku ii to jest db np dzisiaj czekam na przystanku, ale schowalam sie do budki, zeby odzeczytac o kt mam autobus - bach uciekł walsnie ten ba kt czekalam bo tu budka jest lekko przyslonieta
No i miałam problem tez z rozkładem - napisane tylko, ze jedzie w strone wellington - no ok, ale ja nwm gdzie sie zatrzymuje po drodze
Jeżeli nie stoisz tam gdzie autobus się zatrzymuje to kierowca nie wie czy czekasz na niego, czy na następny i się nie zatrzyma.
Dziwne autobusy w Pl. Nikt nie wsiada ani nie wysiada a autobus wciąż zatrzymuje się na przystanku?
edytowany przez Aaric: 10 lip 2017
Autobusy sa bardzo drogie. ale bilety nie są :-))))
tutaj masz linka do transportu w Somerset:
http://www.travelinesw.com/

normalnie jak czekasz na autobus na przystanku to takie rady mam:
a) jak jestes pierwsza na przystanku, lub kiedy jestes sama, to postaraj sie podejsc do brzegu jezdni i daj znac kierowcy nadjezdzajacego autobusu, ze chcesz sie z nim zabrac - pomachaj mu reka (hail the bus)
b) bilety kupisz tylko w autobusie, albo mozesz sobe sprawic czasowe bilety na autobus - te dostaniesz w punkcie, gdzie znajduje sie siedziba transportu gzies na miescie (weekly/monthly pass), ale mozliwe, ze i u kierowcy tygodniowe bilety miesieczne sa dostepne, trzeba zapytac
c) pamietaj, aby miec wyliczone drobne na zakup jednorazowego biletu rzy wejsciu do autobusu - jak masz wiecej, niz kosztuje to zapomnij o reszcie; kase wrzucasz do takiego metalowego pudelka z szybka, od strony kierowcy; byc moze u was juz wprowadzili platnosci zblizeniowe, wowczas problem z wyliczona kasa masz z glowy
d) musisz sie zorientowac na planie rozkladu jazdy, gdzie chcesz wysiasc - tylko dzwonek na poreczy pozwoli ci wysiasc tam, gdzie zamierzasz (ring the bell) - inaczej, przejedziesz sie za dalego; dzwonisz albo zaraz jak rusza autobus z ostatniego przystanka, ktory jest przed twoim, albo jak juz sie bedziesz zblizala do swojego docelowego; to, ze kierowca bedzie wiedzial o dzwonku bedzie rowniez wyswietlone na ekranie, ktory znajduje sie zaraz za kabina kierowcy, u gory

to tak po krotce
Dziękuję ;)) ale chyba jednak bd korzystać z taxi, bo serio daleko musze podejsc do przystanku no i koszta, a ja musze wydać jeszcze kasr na życir i przywieźć cos jeszcze fo Pl zeby todzice byli dumni ;p
Noo Aaric np w Bialymstoku (bo tam glownie jezdze na zakupy - jestem z malego miasteczka) to autobus sie zatrzymuje nawet jak nikogo nie ma na przystanku (czasami ktos jeszcze fopiero biegnie na autobus, czeka z 5 sek i jedzie) nie wiem jak to jest w wiekszych miastach typu Warszawa :')
nie dam sie oszukac - taxi nigdy nie bedzie tansze, od miejskiego autobusu
taki bilet na tydzien to kwota rzedu 13-15 funtow, taki weekly pass pozwala ci wsiasc do jakiegokolwiek autobusu na tych trasach, co przewoznik ma zakontraktowane, i to nie jeden raz, ale tyle, ile ci trzeba bedzie jezdzic danym/i autobus-em/-ami; nie wspominajac juz o miesiecznym

radze sie zorientowac na necie w tych sprawach, bedziesz miala wiecej i dla siebie i dla rodzinki
zly link podalem wyzej, tutaj masz swojego przewoznika:
https://www.firstgroup.com/somerset

dniowka kosztuje 10 funtow
tygodniowka 25 funtow
miesieczny 90 funtow

to troche drozej, niz myslalem :/
No mowie taxi wyjdzie taniej, zreszta ja nie mam tyle czasu zeby isc 1,5 km do przystanku, bo zwyczajnie bje zdaze do pracy, a taksą to jak jade z koleżanką czy z grupką to mówie Ci wychodzi tanio
edytowany przez Brak_pomyslu_na_nazwe: 11 lip 2017
tak, z grupa to oczywiscie, ze taniej - sam pamietam, jak to bylo na poczatku u mnie
ale jak ci przyjdzie kiedys mieszkac w wiekszej miejscowosci, to gwarantuje, ze wowczas i na rower sie przesiadziesz, najlepiej na takiego skladaka, gdzie mozesz dojechac z daleka na przystanek, zlozyc rower do autobusu i po wysjciu z niego rozlozysz taki rowerek i jedziesz do roboty, daleko od przystanka
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków