prostytutki w lit. angielskiej

Temat przeniesiony do archwium.
potrzebuje przykladow prostytutek w literaturze angielskiej od sredniowiecza do czasow wspolczesnych.. jezeli cos wam sie skojarzy, poszcie prosze..
jest taka ksiazka "kurtyzany" (nie pamietam autora ale w googlach pewnie bedzie) i tam jest ich sporo opisanych, wiec moze Ci sie przyda:)
Poszukaj wśród drugoplanowych postaci u Szekspira ('Othello', 'Measure for Measure' etc).
dzieki.. Szekspira juz przelecialam:)
moze cos jeszcze?
Fanny Hill - Clelanda, Moll Flanders - Defoe.
dzieki.. to tez juz mam..
co jeszcze?
Dante Gabriel Rosetti - "Jenny",
Augusta Webster - "A Castaway" (wiersz Webster jest odpowiedzią na wiersz Rosettiego)

współcześnie w "Muskając Aksamit" Sarah Waters jest motyw prostytucji, w dwóch jej pozostalych wydanych w polsce książkach chyba też ale nie jestem pewna bo nie miałam jeszcze okazji ich przeczytać
fajna jest też książka Nickie Roberts "Dziwki w historii", fajnie napisana i daje sporo do myślenia. Pisałam pracę licencjacką dot. prostytucji w 19wiecznej anglii ale nie wiem czy znajdę gdzieś w domu płytę... :/
dzieki serdeczne..
odnosnie Twojej pracy.. czy pamietasz cos wiecej? jakis plan? rozdzialy? czy to byla praca z literatury czy z kultury? co bylo w niej najciekawsze? bede wdzieczna za kazda wskazowke:)
z literatury, ale pisałam właśnie o rosettim i webster + rozdział o realich prostytucji w Anglii w tamtym okresie.

na U Opolskim sporo materiałów było dot. tego tematu... Najlepiej daj mi jakiś kontakt do siebie to może będę w stanie jakoś pomóc. Mail albo gg
Temat trochę stary, ale jakby komuś się przydało to zdecydowanie polecam:
Michel Faber - "Crimson Petal and White"
Znakomite!
Temat przeniesiony do archwium.