for and against essays

Temat przeniesiony do archwium.
Witam może mnei ktoś oświec, bo już się pomieszałem z formą wypowiedzi jaką powinienem stosować na maturze roz w rozprawce.
1. Czy mam się opowiedzieć po jakiejś stronie i napisać np 3 argumenty za i jesden akapit przeciw i w podsumowaniu znow powiedziec ze jetem za
2. Czy mam napisac wstep bez wyrazania mojego zdania i potem 3 argumenty za i 3 przeciw a dopiero w zakonczeniu wyrazic swoją opinię
3. Czy jeszcze jakoś inaczej.

Bo np na korpepetycjach prywatnych uczyłem się pierwszego sposobu nr.1 , a dziś w szkole nauczycielka mi powiedziała że to nie tak - sma już nie wiem.
hej! Ja uczę uczniów, żeby we wstepie wyrazili własną opinie, a potem podpierali swoja teze odpowiednimi argumentami. Moga (ale nie musza) byc kontrargumenty, no i oczywiscie jeżeli piszesz ze sie zgadzasz to oczywiste jest że dążysz to potwierdzenia tej tezy, wiec nie przesadzaj z kontrargumentami bo moze sie okazac ze zaprzeczyles swoją tezę:) Na koncu również piszemy jeszcze raz nasza teze i jakas taka ogolna mysl zbierajaca to wszytko!
Powodzenia na maturce!!
w szkole korzystamy z róznych repetytoriów i wszędzie jest napisane, że zależy to od tematu - czasem opinie nalezy wyrazic czasem nie jeśli jest for&against a nie ma napisane:wyraz swoje zdanie to podobno nie należy go pisać no i wogóle są jeszcze inne rodzaje rozprawek...
hmm... mysle, ze nie ma sie tu nad czym zastanawiac. Nikt nie prosi Cie tutaj o Twoja opinie, masz po prostu napisac for and against, czyli za i przeciw. Jesli napiszesz, ze jestes za i wszystkie dasz same argumenty na poparcie swojej tezy masz duze szanse, ze nauczyciel Ci pracki po prostu nie zaliczy. W zakonczeniu oczywiscie mozesz napisac jaka jest Twoja opinia na ten temat, ale 1, 2 zdania wystarcza do tego w zupelnosci. W koncu w nowej maturze nie chodzi o to, zeby wyrazic swoja opinie, tylko scisle odpowiadac na zadany temat :P
ja zostałam nauczona ze jesli chodzi o for and against essay to wyglada on tak jak opisalas w punkcie drugim, oczywiscie nie musza dokładnie byc 3 akapity za i 3 przeciw, moze byc mniej, ale najwazniejsze jest ze swoja opinię dopiero w podusmowaniu wyrazamy.. pozdrawiam..
....a ja polecam wszystkim, zeby zdobyli plytke z Rzeczpospolitej z programem przygotowujacym do matury. Tam jest wlasciwie wszystko wyjasnione - razem z przykladami :)
Dzieki, mnie tez sie to przydalo, pomimo tego, ze mature z jezyka angielskiego pisalem pare lat temu ;)
ALe bullshit. Jesli tak uczysz swoich uczniow pisac for and against polecam jeszcze raz pojsc na studia.

Jesli piszesz for and agains Luq to we wstepie musisz przedstawic temat 2-3 zdania. Nastepnie 1-2 paragrafy za i 1-2 przeciw temu tematowi (najlepiej zeby byla taka sama ilosc for jak i against). Dopiero w konkluzji mozesz wyrazic swoja opinie czy zgadasz sie z for czy against temu topicowi.

To co podala pani nauczycielka bardziej podchodzi mi pod opinion essay chociaz tam musi byc przynajmniej jeden kontrargument, ktory pod koniec kontr paragrafu podsumowujesz tak, ze przeciwnicy tego co Ty myslisz nie maja racji.

Pozdro.
O to chodzi w pisaniu po angielsku a nie na maturze. Tylko w polskim leje sie wode pisac wypracowanie.
Temat przeniesiony do archwium.