Matura dwujęzyczna - czy mogę pisać?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam~!
Jestem tegoroczną maturzystką, która swoją edukację w LO już zakończyła. Chodziłam do klasy o profilu humanistycznym (u mnie w szkole w ogóle nie było klas dwujęzycznych)
Chcę poprawiać wyniki swojej matury w przyszłym roku i tutaj mam pytanie... jako osoba, która edukacje już zakończyła - ale trzy lata w LO chodziła do klasy NIE dwujęzycznej - mogę pisać za rok taką właśnie maturę? Bardzo pomogłaby mi w dostaniu się na wymarzony kierunek, słyszałam jednak, że do tej matury przystąpić mogą tylko osoby, chodzące do dwujęzycznych klas (to prawda?). A jeżeli tak, to co z tymi, którzy już do żadnej klasy nie chodzą?
Z góry bardzo dziękuję za odpowedź i pozdrawiam!
proponuję telefon do kuratorium
Póki co chciałam się tu przynajmniej zorientować... może akurat ktoś wie, był w podobnej sytuacji, albo po prostu jest zorientowany.
No to zorientuj się bezpośrednio u źródła, zajmie ci to 10 minut, a będziesz mieć pewność, że informacja jest w 100% wiarygodna.

Nawiasem mówiąc czytałem twój post z czerwca i nie bardzo widzę, jak miałoby ci się udać dobrze przygotować do matury dwujęzycznej. Ona jest _dużo_ trudniejsza niż matura rozszerzona.
Na początku się trzeba zastanowić, czy naprawdę warto to robić (zakładając, że to możliwe - sam nie wiem ;). Książki pod IB tanie nie są (ok.20£), a godzina u nauczyciela, który zna się na rzeczy z pewnością też do najniższych nie należy. Ponadto sam egzamin kosztuje - o ile dobrze pamiętam - ok 3500zł.
Pozdrawiam!