do mg:)

Temat przeniesiony do archwium.
czy może mi Pan mg powiedzieć gdzie można znaleźć te książki które pan wypisał na samym początku o zapożyczeniach z jezyka angielskiego?szukałam w różnych bibliotekach i księgarniach i nie ma:(:(:(: może inni mi powiecie gdzie kupiliście te ksiązki?bede baardzo wdzieczna:)Pozdrawiam
wlasnie w bibliotekach i ksiegarniach. Najpewniej w księgarniach naukowych i bibliotekach uczelnianych. W dużych miastach itp.
witam. mam zgromadzony materiał z poradników językowych tylko mam problem z podziałem zapożyczeń według których mam analizować temat: "Omów rolę, typy i funkcje zapożyczeń we współczesnym języku polskim." Proszę o podpowiedź bądź wskazówki. mój e-mail [email] Z góry dziękuję Marta
odpowiadałem kilka dni temu na podobne pytanie w głównym wątku o zapożyczeniach. Podział mozna znaleźć np. w 'Słowniku poprawnej polszczyzny'.
witam ..!! mam pytanie ... co swiadczy o tym ze jezyk jest ekspansywny skrajnie spółgłoskowy..??? bylabym bardzo wdzieczna jesli otzrymalabym odp...!! wiem poprostu ze do Pana zwraca sie duzo osob i sadze ze jest Pan w stanie mi pomoc..:)) POZDRAWIAM...;];]
witam ..!! mam pytanie ... co swiadczy o tym ze jezyk jest
>ekspansywny skrajnie spółgłoskowy

'jezyk ekspansywny' to termin?
'skrajnie spolgloskowy' to chyba latwiej zrozumiec: w slowach bardzo duzo spolglosek, bardzo malo samoglosek, hm, za prosta ta odpowiedz, zeby pasowala do pytania.
ekspansywny to teramin...!! wlasnie sie zastanawilam nad odpowiedzia bo pisze prace na mature z zapozyczen z jezyka angielskiego..i pytalam ludzi o pytanie jakie mieli i jedna kolezanka wlasnie cos takiego doastala...;/ i nie mam pojecia jaka moze byc odpowiedz..;/ wlansie tak myslalm jak Pan ale faktycznie to zbyt malo..!!na wszelki wypadek wolalabym sie zorientowac..:) za kazda pomoc dziekuje..:)) pozdrawiam
cechy ekspansywne języka to te, które w danym okresie są popularne, np. w przypadku j. polskiego to tendencja do zastepowania konstrukcji bezprzyimkowych (rozpoznanie zwiadem) przyimkowymi (rozpoznanie przez zwiad) [przyklady moje, nie radze cytowac]. Moze o to chodzic albo koleżanka zle uslyszala.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia