matura nowa 2005

Temat przeniesiony do archwium.
Zbliza sie matura a ja z angielskiego jestem cienias a jednak chciałbym zdac angielski na podstawowy to moje mazenie(mocno olewałem angielski ostatnio).poletcie mi ksiązki które by mi pomogły nadrobić zaległosci. Słownictwo mam bardzo ubogie, Nie wazna jest cena ksiązek czy programów tylko aby mi pomogły.wielkie dzieki za odpowiedzi z góry
Jak długo uczysz się angielskiego? Tzn. w liceum zaczynałeś czy kontynuowałeś?

Supermemo - Basic Words lub Speed up! w zależności od umiejętności, ze wskazaniem chyba na to pierwsze. Gramatyka Murphy\'ego.
W przygotowaniach do matury jednak bardziej polecam zestaw Profesor Henry 4.0. Podział słownictwa według tematów pozwala szybciej powtórzyć (nauczyć) wymagane słownictwo. Część do gramatyki zawiera oprócz ćwiczeń także podręcznik, czyli na bieżąco można wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Jednak całość droższa niż pakiet Super Memo Basic English, jednak zawiera większą porcję wiedzy (3,5 tyś słówek do ok. 10 tyś).
Gdy Profesora Henry zamówisz na stronie producenta zaoszczędzisz około 20 zł.
W podsumowaniu - Super Memo Basic English - cena ok. 59 zł
Profesor Henry - cały zestaw - 149 zł (u producenta), w sklepie około
170 zł.

Z materiałów drukowanych polecam \"Repetytorium Tematyczno Leksykalne\" pani M. Cieślak oraz English Vocabulary in Use na poziome Intermadiate, z gramatyki Marphy \"Granatowe\" lub Siuda-żółta.
A na dwa miesiące przed - książkę z serii \"Tests in English\" - Zestawy maturalne
angielski kontynuowałem ale jak i w gimnazjum i skole sredniej mam/miałem nauczycieli którzy nie umieli uczyć i nie naciskali na nauke.A jak nie naciskajo to sie nie rzykłada.Teraz bardzo załuje. :(
Profesor Henry-na niego sie zdecydowałem ale narazie kupie tylko słownictwo żeby zobaczyć czy mi bedzie odpowiadać ten program jak tak to i kupie gramatyke.dzieki za polecenie
Ja również polecam Ci \"Repetytorium tematyczno-leksykalne1\" M. Cieślak. Poczytaj, podumaj nad tym i maturka ustna załatwiona. A kosztuje tylko ok.18 zł. Powodzenia!
Oczywiście matura na poziomie podstawowym. Do rozszerzonej trzeba przerobić części 2 i 3.
choć juz decyzje podjołem ze płytke kupie(juz zamówiłem).Ale moze jeszcze macie jakies propozycje z checio posłucham/poczytam.Dzieki wam wszystkim
Hej!Sa na rynku dwie pozycje Longmana z nastawieniem na Nowa Mature wlasnie: Repetytorium (Anna Sikorzynska, Hanna Mrozowska, Mariusz Misztal) + kaseta oraz Nowa Matura Testy, rowniez z kasetami. Sa porzadnie zrobione i mysle, ze moga byc nieoceniona pomoca w przygotowywaniu sie lub swoich uczniow do nowej matury, zarowno na poziomie podst jak i rozszerzonym. Problem z nowa matura jest jednak taki, ze zdaje sie, ze nie do konca wiadomo jak ona bedzie dokladnie wygladac. Mam obecnie uczniow zdajacych mature za rok i nic im jeszcze nie powiedziano. Wierze jednak, ze nie bedzie ona odbiegac zbytnio od formy zaprezentowanej w powyzszych ksiazkach. Jesli tak, to uwazam, ze super, bo ta nowa forma, wg mojego gustu, wydaje sie miec duzow wiecej sensu niz stara. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i sukcesow zycze!
najlepszy: kalendarz maturzysty w nim i słownictow, zwoty tródne wyrażenie oaraz gramatyka....doskonale rozporaciwany materiał na cały rok
Witam! Czy jako obowiazkowy przedmiot dodatkowy moge wybrac jezyk niemiecki ? Bo przeczytalem ze tylko takie mozna wybrac: matematyka, geografia, historia, biologia, chemia, fizyka z astronomią, wiedza o społeczeństwie.
A ja chcialbym zapytac czy cokolwiek zwalnia z nowej matury. Podobno tytul finalisty i laureata opimpiady ale czy jest prawda ze TOEFL tez? (zdany na odpowiednia liczbe punktow oczywiscie). Czy prawda jest, ze CAE i CPE z niczego juz nie zwalniaja?
mozna zdawac drugi jezyk jako przedmiot dodatkowy :)
Korzystamy na lekcjach z tego podręcznika i uważam, że słownictwa i gramatyki jest zbyt mało oraz ćwiczenia dotyczące słownictwa są bardzo nudne (wierzcie mi: w swoim życiu mialam korzystałam z wielu książek do języka angielskiego - ostatnio zdałam CAE - i wiem coś na ten temat) Być może testy są ciekawsze, ale podręcznik nie jest i do tego zawiera wiele błędów.
Jake ksiazki polecacie do zaliczenia maturki z anglika ustnej??
cae i cpe nie zwalniaja z nowej matury niestety. napewno zwolni cie jak bedziesz laureatem z angla....... ;-)
Temat przeniesiony do archwium.