BBC English 2000

Temat przeniesiony do archwium.
Redakcja Polska Radia BBC wznowiła na swojej stronie http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/ kurs English 2000 sklada się on ze 100 lekcji - topików z ładnym omówieniem i dobrymi nagraniami dźwiękowymi. Polecam przyszłym maturzystom.

BJK
ha dobrymi nagraniami dzwiekowymi mowisz.. nigdy nie mialam problemow z odtwarzaniem plikow multimedialnym na swoim komputerze, ale z bbc w real player\'ze ciagle mi przerywa albo nic nie slychac :( a szkoda bo gdzie mam sie nauczyc sluchac ang jak nie na tych stronach? wiec to wszystko wcale nie jest takie kolorowe :( moze to jest kwestia mojego komputera, oprogramowania, ale raczej do tej pory nie bylo zadnego problemu wiec watpie.
pozdrawiam!
Dźwięk do tych lekcji jest naprawdę niezły, tylko BBC zabezpieczyło sie przed ich nielegalnym ściąganiem i pozwala je odtwarzać tylko programem RealOnePlayer.

Ze względu na prawa autorskie, pliki dźwiękowe można odsłuchiwać tylko on-line. Aby wysłuchać lekcji, potrzebny jest program RealOnePlayer, który można pobrać ze strony RealNetworks:

http://uk.real.com/superpass/?&src=ZG.uk.idx
no ja wlasnie uzywam real one player (chyba ponownie zmienili nazwe na real player, mam wersje 10, sciagalam z tej stronki co podeslales) i wlasnie na nim mi tak nieladnie przerywa albo w ogole nie odtwarza. dodam ze uzywam tego programu do sluchania radia, i dziala znakomicie. moj internet tez ma niezly transwer, wiec tak naprawde to nie wiem dlaczego mam taki problem z odtwarzaniem bbc :( no ale nic to, pogodzilam sie juz z tym ;)
pozdrawiam!!
no nie dokońca sie zabezpieczyło, bo ja nagrałem te lekcje, he.. mam jeszcze te lekcje z netii, których już nigdzie nie ma, ale mam ich tylko 56. a było ich 121....
Ty piszesz o zupełnie innycm kursie "The Market". Obecnie jest on dostępny pod adresem: http://www.bbc.co.uk/polish/specials/1355_the_market/ - 120 kekcji.
yo, rzeczystujcie jest! dzięx; jest! właściwie to w-rzeczy-samej-istotności (+/-) serwera bbc jest, i fajnie, że są te kursy, i to za darmo!;

a jest tam więcej "specjalnych" kursów? - drogi kolego/koleżanko(?)
Od groma i jeszcze trochę!
powiedz jak zgrales pliki dzwiekowe
jak zgrac pliki real playera na twardy dysk
no właśnie....jak to zrobić? a może nie ma takiej mozliwości?
a przy okazji, w przerwach kursu który tam sobie robicie, proponuje posłuchac radia bbc7, czytają tam ksiązki, bajki, itp. w ogóle ciagle gadają, swietne radio....ja już sie uzalezniłam
pozdrawiam
Jak zgrać Real Playera na twardziela - prościzna !!!
Odpowiadam. Ja uzywam do tego programu "1 st Sound Recorder" (ale może byc każdy inny, który potrafi zapisywac - najlepiej w postaci mp3 - dzwięk z dowolnego źródła, np. mikrofonu, CD playera, Wave itd.) Uruchamiamy Real Playera i on odtwarza nam lekcję, w tym czasie zapisujemy dzwięk programem "1 st Sound Recorder" i po wszystkim. Niestety troszeczkę to zabiera czasu, bo musimy każdą lekcje odsłuchać. Resztę (pliki html, jpg) możemy ściągnąć programem "Teleport Pro".
Życzę miłej nauki angielskiego offline.
To nie zależy od BBC tylko od łącz. Albo masz słabe łącze,albo gdzieś jest po prostu wąskie gardło po drodze.

Polecam zwiększenie bufora.

A co do zgrywania to można pliki zgrać sobie na dysk np mplayerem (linux) ale jest też i wersja pod windows.
MOżna ściągać bez problemu, chętni mogą to zrobić darmowym programem mplayer lub poprosić mnie :) bo akurat robię sobie kolekcję z BBC.

Chętni mejlujcie:
martii [ at ] interia [ dot ] pl

POzdrówka
Dzięki Bejotka:):) ten kurs (i inne też:D) jest bardzo fajny:) Będę miała co robić przez ferie:)
Pozdrawiam
Dzisiaj zauważyłem, ze na stronie BBC pojawiły sie dwa nowe kursy "Better Speaking" i "Festive English". Pewnie są tam od jakiegoś czasu ale dawno tam nie zaglądałem.

Szczególnie ciekawym dla przyszłych maturzystów może okazać się "Festive English" przedstawiający zwyczaje świateczne i noworoczne.
Witam, mam pytanie czy moglbym prosic o lekcje BBC 2000 ktore mi brakuja tj. od 97 i chyba ich bylo 100 jesli wiecej to bardzo bym prosil. Moj adres [email] Pozdrawiam i z gory dziekuje
A dlaczego sam nie ściągniesz ich ze strony BBC - http://www.bbc.co.uk/polish/specials/910_english_2000_2/ ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2004