nie zaznaczenie tematu pracy pisemnej

Temat przeniesiony do archwium.
witam
na tegorocznej maturze pisalem ten temat z opowiadaniem, po pierwszych dwoch zdaniach w moim wypracowaniu juz wiadomo jaki to jest temat lecz niestety nie zaznaczylem wybranego tematu koleczkiem...
czy ktos z was mial moze taki przypadek kiedys? czy sprawdza moja prace?
i drugie pytanko...za napisanie pracy na 270 slow zawsze odejmuja punkty za kompozycje czy mozliwy jest ten balans +/-10% (250 +/-25slow) ? pozdrawiam
co do zaznaczenia niczym sie nie przejmij, w tamtym roku pisalam i nie bylam pewna, wiec zadzwonilam do cke. powiedzieli ze prace sprawdzaja, takze masz info z bardzo wiarygodnego zrodla;) poza tym gdyby nie sprawdzali to polowa by nie zdala bo zapomina sie w takiej chwili o zaznaczeniu tematu;) co do drugiego pytania nie wiem dokladnie. wydaje mi sie ze skoro jest DOPUSZCZALNE przekroczenie 10% to nie powinni odejmowac ale ktos mowil ze odejmuja 1 pkt za przekroczenie do 10%. pozdrawiam
Sorki, ale mam złą wiadomość, limit jest 2[tel]jedno słowo powyżej 250 i poniżej 200 zabiera Ci jeden pkt za kompozycję potem spadają punkty co 10 słów, zasada 10% nie obowiązuje na maturze, po to jest podane że masz napisać między 2[tel]żebyś napisał minimalnie na 200 a maksymalnie na 250.
Co nie obowiązuje na maturze? Oczywiście że obowiązuje zasada 10%. Tako rzecze informator: 2[tel]słów nie obcina się punktu, powyżej 250-275 obcina się 1 punkt. Szkoda że dowiedziałem się o tym po maturze..

Od początku roku od różnych nauczycieli słyszało się że możemy sobie spokojnie pisać do 275 a tu taka niemiła niespodzianka. Hm.. czas pokaże.
"powyżej 250 a poniżej 275" - tak powinienem napisać ; >