Rozmówki - Prośba do znających temat

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. W poniedziałek będę miał "przyjemność" zdawania matury ustnej z języka angielskiego. Postanowiłem zrobić sobie parę przykładowych rozmówek sterowanych i tu pojawia się moja ogromna prośba aby ktoś, jeśli może sprawdził mi ewentualne błędy które popełniam. Z góry wielkie dzięki!!!

1. Jesteś w Londynie. Chcesz zmienić rezerwację biletu do Polski. Dzwonisz do przedstawiciela British Airways.
-Podaj szczegóły dotyczące aktualnego biletu.
-Spytaj o najbliższe wolne terminy lotu do Polski.
-Dokonaj reserwacji.

*Good morning. I have a ticket to Poland at tommorow, but i can't fly. That is one-person-ticket in businness class. Are any free flights to Poland in day after tommorow or later? Can you booked one ticket for name Kowalski?

2. Przyjechałeś do kolegi do Londynu autobusem. Opowiedz mu o:
- Trasie podróży
- Awarii autobusu
- Wrażeniach z podróży

*The travel was very, very long. We drove along Germany and Netherland. Near Hannower our bus has got a breakdown! I think, that was the horiibles travel in my life.

3. Twoja koleżanka z Londynu odwozi Cię samochodem na lotnisko. Widzisz, że lubi szybką jazdę.
-Spróbuj ją przekonać, że jest to niebezpieczne.
-Nie zgódź się z jej argumentami i podaj inne
-Wyraź nadzieję, że nie spowoduje wypadku.

*I think, that is very dangerous for us. I disagree your opinion. So many people die in car-accident. I hope, we get to the airport heathly.
1goodmorning I am calling because I would like to change a ticked reserwations for the flight poland I have ticked for a bussines class for tommorow 6 pm but i woguld like to flay later could you tell me if there are any free terma??ok it will be sunday nice for me ok i would like to reserve a ticked for a flight to poland of sunday this week nine pm at the bussines class ok bye
2 the route of the tip was very long I was very tired and suddenly the bus broke down I was feed up with it After twenty minutes the bus stoped we had to take a taxy but I was really satisfated because we met a taxy driver and he showed us city
ladnie z twojej strony ze chcesz pomoc, ale sama robisz mase bledow.
Ja to poprawie- ale prosze nie odrabiac zadan domowych-
1
Good morning. I am calling because I would like to change a 'ticked' (ortog)
'reserwations' (ortog) for the flight To Poland (prosze o duza litere). I have 'ticked' (ortog) for 'a' THE 'bussines' (ortog) class for 'tommorow' (ortog) AT 6 pm but 'i' (I duza litera i to zawsze) 'woguld' (ortog) like to 'flay' (ortog) later. Could you tell me if there are any free 'terma' (ortog)?? ok it will be Sunday (dnie tyg i miesiace piszemy duza litera) 'nice' (nie mowimy tak) for me. ok 'i' I would like to reserve a 'ticked' (ortog) for THE 'a' flight to Poland 'of' ON Sunday OF this week AT nine pm 'at' IN the 'bussines' (ortog) class ok. Bye.
mase błędów to ty chyba angielskiego nie umiesz ale żałocha żart tygodnia to wszystko jest gramatycznie dobrze napisane nieskupiłam sie na pisaniu duzą czy małą literką bo chyba nikt glupi nie jest iwie takie rzeczy pozatym ta osoba będzie to mówić i uczyć sie tego na pamięć jezeli sam lub sama nie umiesz dobrze anglika to sie nie wypowiadaj bo lol2 i złocha na maxa
Jak to jest zwrocone do mnie...
>>mase błędów 'to ty chyba angielskiego nie umiesz' (nawet nie zaczynaj tej rozmowy ze mna....NIGDY)
>>nieskupiłam sie na pisaniu duzą czy małą literką bo chyba nikt glupi nie jest i wie takie rzeczy.... TAK? to dlaczego ludzie pisze male 'i' i duze 'You'
znaczy ze nie wiedza, czy tylko udaja.
>>jezeli sam lub sama nie umiesz dobrze anglika to sie nie wypowiadaj bo lol2 i złocha na maxa
Ja oczywiscie nie umie anglika....a Ty jestes znawca tego.
Smiech na sali.
nie tylko do ciebie ale do ciebie tez po pierwsze to mówie co chce i co mi sie podoba wiec daruj sobie zbędne komentarze po drugie dobrze napisane i gramatyczne i wogule jak umiesz coś ladnie i fajnie napisać to pisz a nie komentuj i nie krytykuj mojego autorstwa nie podoba sie to nei czytaj wszystko jest ok a literki czy duze czy małe chcesz poprawiać to idź do podstawówki i tam dzieci pouczaj a nie mnie jak sama nic nie piuszesz to nie wypowiadaj mi sie tu bo żalllll ty lepiej sie mi tu juz nie wypowiadaj
ok ewelinko jestes debesciara i wogle i ten angielski jest taki ze tylko kleknac i sie modlic, ..... zeby czlowieka niwe pokrecilo, bo takie tam sa bledy

satisfated? Bay yourself a ticked and teach english in england
Napisz to poprawnie, może ktoś przeczyta. Na razie jest to bełkot niezrównoważonej pannicy.
a piszac "WOGULE" tez ci sie nie chcialo pisac poprawnie? moze i mistrzem polszczyzny to ja nie jestem ale wiem ze w samym tym wyrazie popelnilas 2 bledy.
no ale przeciez to malo wazne. po polsku nie umiesz pisac, a probujesz po angielsku. w ogole to strach twoje wypowiedzi czytac bo ucze sie angielskiego i nie chce zeby cos takiego zostalo w glowie. taxy & terma :D
Najlepsze są "ticked reserwations" - wściekłe rezervacje?
no marnie to ty umiesz!! przecież ze tak lol2 ja to umiem dobrze pannica??pssssssss zamknij dupskoo lepiej pssssssssssssss pannica sie wymondrza każdy ale nikt nie napisze lol2 ale żallllllllll pssssssssss trzeba najpierw umieć pisać a nie sie wymondrzać w ryjuu a sami nic nie napiszecie pozatym jak lepiej wiecie to napiszcie a nie moje bledy poprawiacie lol2 których jest mało spowodowanych jeszcze szybkim pisaniem lol2 to niech mi tu któras wywali ladnie te rozmowki po angielsku to se poszydze przynajmniej z worków
Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje.
sama sie ośmieszasz dziewuchoo ryczysz tu cały czas a nic nie napisalas picidamo!! tzn krowo !! lol2 a moze żeźniczka
dwa buendy?
Jeden, pisze się 'wogle', bo sie rymuje z gogle' - no, gogle.com, zeby szukac w internecie, nie? :-)
Ewelinka is the best - to jest dopiero LOL :)

a If I'm to be nit-picking, mówi się, piszemy coś wielką literą, nie dużą :)
Nope.

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=4090
A co ja napisałem ?

Z dużej litery to ruzycyzm :)
You're being self-contradictory at times.
Rusycyzmem jest wtedy gdy piszemy Z dużej/wielkiej litery (nieważne który przymiotnik wybierzemy, przyimek 'z' jest tu istotny).

Poprawnie jest:
OD dużej litery
OD wielkiej litery
Dużą literą
Wielką literą
Matko i córko! Co w was wstąpiło? Takie niewinne pytanie ktoś zadał a skończyło się nie na temat i do tego na pyskówce.Co się dzieje z tym forum? I nawet merix dał się w to wciągnąć.Jestem w szoku,serio.
To jak obniża się poziom rozmów tutaj po prostu mnie przeraża.Miałam się nie wtrącać ale ta wymiana zdań po prostu ścięła mnie z nóg.Ok,zbieram się zanim ktoś wyleje mi na łeb wiadro pomyj.Nadal jestem w szoku...A kiedyś było tu tak fajnie,tak jakoś po ludzku...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa