3 lata do matury.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
interesuję się j. obcymi. J. angielskim i niemieckim. Tego pierwszego zaczęłam uczyć się dopiero we wrześniu tego roku. Mam go rozszerzonego. 5 h w tygodniu. Ponadto w weekendy mam 90 min.(Kurs) Niemieckiego uczę się 10 rok.
Chciałabym studiować lingwistykę.(Obydwa języki.) I wiem, że muszę zdać maturę na ok. 80%.
Moje pytanie, jest takie, czy uważacie iż przez te 3 lata jestem w stanie nauczyć się tego języka, na tyle, aby móc go zdawać na poziomie rozszerzonym?
Wiem, że 3 lata to dużo.
Ale nurtowało mnie to pytanie...
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Cześć:) TO zależy tylko od Ciebie i Twojej pracy. Jeżeli będziesz systematycznie i poważnie podchodziła do rzeczy to za 3 lata będziesz studentką lingwistyki. :)
Ucz się wielu słówek, ( np. za pomocą świetnej metody z tej strony, lub rób sobie fiszki) staraj się mieć okazję przeczytać coś z literatury, słuchaj radia, ( np. BBC)oglądaj filmy.
[wpis usunięty]
Jeśli solidnie przysiądziesz i Twoja nauka będzie efektywna, to oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś a kilka lat studiowała lingwistykę. Ale musisz sama kontrolować przebieg nauki, a nie tylko liczyć na nauczycieli. Staraj się sama powtarzac materiał, gdyż w szkołach często się to pomija i idzie po prostu z programem dalej. A powtarzanie jest wg mnie jedna z najważniejszych rzeczy w nauce języka (no chyba że masz tak świetną pamięć, że nie musisz, ale niestety niewielu ludzi kopnął ten zaszczyt). Jeśli powtarzasz, to też nie tracisz czasu na ponowne opanowywanie tego samego materiału. Kup sobie pomoce do nauki(albo wypozycz/znajdz w internecie). Polecam programy typu supermemo/Profesor Henry do nauki słowek. Czytaj po ang., słuchaj e-booków (można je znaleźć na różnym poziomie, tak jak książki). W szkole językowej, w której ja się uczyłam (i dzięki której studiuję teraz tłumaczenie specjalistyczne, też dwa języki) nauka na kursie intensywnym (2 razy w tyg po 3 godziny lekcyjne) do FCE trwała 2,5 roku. Do CAE 3,5 roku. Tak więc jak najbardziej można opanowac ten materiał w trzy lata. Ale uważaj też, żeby nie obrzydzić sobie życia angielskim, bo jednak co za dużo to niezdrowo. Lepiej żebyś po 3 latach intensywnje nauki nie stwierdziła, że nie chcesz mieć z tym językiem już nic wspolnego. ;)
ja osobiscie jestem w II kl Lo i tez chce zdawac j.angielski na poziomie rozszerzonym, codziennie wytrwale staram sie poszerzac moja wiedze z tego jezyka i idzie mi to w miare dobrze, tez zaczynalam praktycznie od podstaw
3lata angielskiego w gimnazjum- nie skomentuje!, oczywiscie moglam sie uczyc ale dziecko w tym wieku jeszcze nie mysli o zyciu, obecnie chodze do szkoly jezykowej i jest tako, a jesli ty masz jeszcze 2 lata i bedziesz sie uczyla po kilka godzin tygodniowo tylko tak systematycznie i jestes ambitna osoba to mysle ze bez problemu zdasz ten jezyk na poziomie rozszerzonym

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia