Słownictwo - matura rozszerzona.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy może istnieją jakieś ksiażki ze słownictwem typowo na maturę rozszerzną czy coś. Są fiszki to wiem. Ale bardziej jakaś książka...

I mam jeszcze pytanie... Czy jeśli robie teraz mature na ok 4[tel]% to czy dam rade wyciągnac na conajmniej 60 % przez te 3 mce nauki?:(

Dodam, iż uczę sie bardzo dużo...

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
O ksiazkach specjalnie do slowek nic nie wiem;/Ja tez zdaje rozszerzony i przygotowuje sie z Oxford Excellence for matura tam sa z tylu wykazy slowek z kazdego dzialu i mam jeszcze gazete Cogito i tam sa slowka...a jak sie jeszcze przygotowujesz oprocz nauki slowek?
Ściągnełem z neta różne książki do FCE. Vocabulary, frammar etc. W skzole językowej Matura Companion i pozatym jeszcze właśnie mam te ksiazki z Oxfordu i repetytoria. Pryznam, że moja nauka jest dość chaotyczna i jakoś może dlatego mi idzie tak jak idzie.

A Ty jaki wynik masz w chwili obecnej? :)

Ja bede pracowac duzo to moze dam rade do 60 % :)

A w tym Cogito to co to sa za slowka?:)
ja mam 68% ale niestety musze miec o wiele wiecej bo chce sie dostac na filologie;/moja nauka tez jest chaotyczna ale staram sie jak najwiecej pracowac szczegolnie listening i reading ale nieraz nie wychodzi;/w Cogito sa slowka wedlug tych wymagan z poszczegolnych unitow np. Human i tam masz wszystko do człowieka .Ta gazeta byla juz dawno...niestety nie mam skanera zeby ja zeskanowac...
Ok. Poszukam może jakiegoś eWydania:) NO mnie czasami coś strzela jak robie reading i listening i czasami prawie caly zle ;/;/;/ Ale tez cwicze nad tym jeszcze 3 mce mozna sporo sie nauczyc i wycwiczyc:)

No to łądny wynik:)

MOje [gg] jak cos:)
Ja takze chce na filologie. Tylko, ze u mnie juz mozna sie dostac od 60 % takze moze dam rade. A zalezy mi bardzo..
skąd można ściągnąć te ksiązki do FCE, możesz podać linka? z góry dzięki
Cyt.: "O ksiazkach specjalnie do slowek nic nie wiem;/Ja tez zdaje rozszerzony i przygotowuje sie z Oxford Excellence for matura tam sa z tylu wykazy slowek z kazdego dzialu".

Tak trzymać! Wg mnie jest to najlepsze repetytorium maturalne. Na jego końcu są dwa rozdziały pozwalające powtórzyć rozwinąć słownictwo niezbędne na maturze.
Są to "Word Bank" i "Functions Bank". Razem zawierają ok. 3.500 słów i wyrażeń. Oprócz tego w każdym wcześniejszym rozdziale są słówka niezbędne do zrozumienia tego rozdziału i wykonania zawartych w nim ćwiczeń.
Ja też chcę/przygotowuje się do matury rozszerzonej, aktualnie korzystam z Excellence for Matura - Oxford i jestem zadowolona. Dodatkow ostatnio zakupiłam sobie "Repetytorium maturalne" autorstwa pani Cieślak, wygląda przyjaźnie ;)- dużo zakuwania, ale mam nadzieje, że zaowocuje w mowie i piśmie.
Aaaa i zacieram rączki na testy Oxfordzkie (taka czerwona książka)

Pozdrawiam i mam nadzieje, że wątek będzie się rozwijał!
Ja ściągam przez program do pobierania plików. ARES. Wpisujesz FCE i masz mase ksiazek. Ja drukowałem osobiscie.
zrobilam cala ta czerwona ksiazke:)bradzo fajna ale zawiera pare bledow chodzi mi mianowicie literowki i cos tam z pytaniami bylo w ktoryms nie tak:)tak to ogolnie polecam:)
Cycha111 ile dziennie poświęcasz czasu na naukę języka i z jakich materiałów korzystasz?
Ja mam maturę za rok... I szczerze mówiąc niewiele ma czasu ze względu na inne przedmioty, które muszę zakuwać do upadłego ;/
Naszczęście raz w tygodniu mam koreptycję ale sądzę, że to za mało...
Ja korzystam z Oxford excellence exam builder w szkole, poza tym matura companion-egzamin pisemny i struktury,korzystam duzo z internetu i kupuje gazety z arkuszami maturalnymi,mam tez ksiazki na komputerze i listeningi,korki biore raz w tygodniu i sama tez daje raz takze sobie cos nieco powtarzam.Staram sie cos codziennie robic a jesli chodzi o ciebie to swietnie ze juz sie zaczynasz sie uczyc ja jestem w III klasie i musze niezle pracowac nie tylko z ang ale i z innych a tu niestety tylko 3 miesiace:(jak cos to moje [gg]
Podziwiam za wytrwałość, ja też w tym roku maturkę piszę i też rozszerzony angielski, ale jakoś takiego zapału nie mam, chociaż angielski naprawdę lubię. A masz jakieś sposoby na szybsze przyswajanie np.słówek? Czy ci wszystko łatwo przychodzi raczej?
slowka jakos ciezko mi nie wchodza ale jak bylam w I klasie to mialam specjalny zeszyt ze slowkami a teraz lece tylko na fiszkach.Jestem wzrokowcem wiec nie jest ciezko.Jesli ci sprawiaja trudnosci moze sprobuj ukladac z nimi proste zdania wtedy napewno zapamietasz:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia