Przygotowanie uczennicy do matury rozszerzonej

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Chciałabym prosić o polecenie jakiegoś dobrego sposobu na przygotowanie do matury rozszerzonej dziewczyny, która jak twierdzi czuje się świetnie przygotowana do matury podstawowej, jednak chce powtórzyć materiał na rozszerzenie. Najbardziej chodzi mi o taki skondensowany, intensywny podręcznik (repetytorium?), który pozwoli maksymalnie wykorzystać te pozostałe 2 miesiące, dobrze ją poprowadzić i gruntownie przygotować. Nie mam dużego doświadczenia z prowadzeniem uczniów na tym poziomie i pomimo, że maturę sama zdawałam nie tak dawno, to zupełnie nie wiem od czego zacząć (rzekłabym, że brakuje mi warsztatu rzemieślniczego dla dobrego korepetytora na poziomie egzaminu dojrzałości).
Dodam, że na jakim poziomie dokładnie jest dziewczyna dowiem się dopiero jutro, jednak chciałabym mieć już jakiś konkretny pomysł na prowadzenie jej nauki.
Wydaje mi się, że na 2 miesiące przed maturą, to już tylko ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.Warto skupić się nad jednym element w którym nie czuje się dobrze i go ćwiczyć np. pisanie za które na Rozszerzeniu można zdobyć 34% sumy punktow o ile się nie myle.
W trakcie pobytu w Szkocji znajomy proponuje ci kilkudniową wycieczkę w góry.Pomysł ci się nie podoba.W rozmowie :

*podziękuj za zaproszenie
*wyjaśnij dlaczego nie podoba ci się ten pomysł
*zaproponuj inną formę wspólnego spędzania czas

*I am on holidays in Scotland with the friend. it is here nice.

*perhaps we will go to the mountains??

*no, thanks for suggesting such a chance but the will to be here because it is more for touring.

* Ok

* perhaps better we will go to the swimming pool and to tour the lock??



Czy może być to tak napisane???? Proszę o pomoc

« 

Praca za granicą