Uprawnienia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Mam licencjat z filologii angielskiej (specjalizacja nauczycielska), a w lipcu bronię magistra pedagogiki (wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym). Moje pytanie może wydać się śmieszne ale czy mogę uczyć angielskiego w klasach 1-3 SP? Czy mam ku temu uprawnienia? Licencjat dał mi uprawnienia do nauczania angielskiego od 4 klasy SP do szkół ponadgimnazjalnych włącznie. Jednak przez 5 lat studiów nie miałam przedmiotu metodyka języka angielskiego w okresie wczesnoszkolnym. (Była "tylko" metodyka języka angielskiego przez kilka semestrów). Czy pani, która jest mgr pedagogiki i ma FCE ma większą szansę znaleźć pracę w 1-3? Przeglądałam oferty studiów podyplomowych ze wczesnego nauczania języka angielskiego w mojej okolicy i oczywiście musiałabym zdać FCE (tak, cofnąć się) żeby dostać dyplom.
napisz do kuratorium.
@mg

na kogo głosujesz, jeżeli to nie sekret? :)
to sekret.
@zielonosiwy

"If you're not a liberal at twenty you have no heart, if you're not a conservative at forty you have no brain."

Take a shrewd guess.:)
I'm a liberal but I detest Korwin-Mikke and others of his ilk :)
Well, It's a no-brainer at all, I guess. People tend to become more conservative as they grow older,
which again doesn't necessarily mean they don't get dumber.

This Korwin something is a psychopath.

edytowany przez savagerhino: 23 maj 2014
SKY 90.

Sprawa wygląda następująco. Jeżeli kończysz kierunek nauczycielski, od razu masz uprawnienia pedagogiczne. Przedszkola są traktowane jako placówki oświatowe. I aby w nich nauczać języka obcego nie potrzebujesz specjalnego wychowania przedszkolnego.
Tak więc uprawnienia jakie już posiadasz (chyba że w suplemencie masz wyraźnie zaznaczone kogo możesz nauczać) pozwalają Ci na naukę w przedszkolach. Magisterka z wychowania przedszkolnego jest tutaj dodatkowym atutem.
Pani z FCE vs. TY. To już zależy od dyrektora przedszkola. Niestety, ma tutaj także znaczenie jej doświadczenie. Ale przygotuj sobie dobre CV, w zainteresowaniach wpisz coś na temat nauczania polisensorycznego itd ;)

Wiem, co mówię. Pracuję jako nauczyciel j. angielskiego w przedszkolu i przechodziłem przez kuratorium czy mogę czy nie etc. Prawnie przedszkola i klasy zero podchodzą pod placówki oświatowe tak jak szkoły podstawowe itd. Takie otrzymałem wyjaśnienie.
Jestem po magisterce Filologii Angielskiej, dziennej. Także nie miałem specjalnego przedmiotu wczesnoszkolnego etc.
Boxexa w suplemencie jest ogólnie o uprawnieniach - klasy nie są wyszczególnione. Także dziękuję za rozwianie moich wątpliwości ;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa