czy samodzielna nauka języka jest możliwa?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
zastanawiam się czy samodzielna nauka języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (taka bez szkół i prywatnych lekcji) jest możliwa.
No i ewentualnie jaką należy stworzyć sobie bazę, z czego korzystać?
To zależy od twojego stopnia przygotowania na kusie dla początkujących lub w szkole. Powiem więcej - nikt nie nauczył sie dobrze języka, kto nie uczył się go samodzielnie. Nie przekreślam tym szkół i kursów, ale sukces w poznawaniu języka zależy w 80% od wkładu własnej pracy. Ponieważ nie będziesz miała kontaktu z nauczycielem ani lektorem musisz zaopatrzeć się w dobre podręczniki z kasetami lub płytami. Dobrze będzie tez zaopatrzyc się w jakieś kursy a CD. Polecam tu komplet programów Prof. Henry, lub EuroPlus+ Angielski z Cambrige, SuperMemo First Steps in English. Oczywiście nie kupuj tego wszystkiego na raz. Zacznij może od podręcznika Dagmary Świdy i Zofii Patoki "Basic English for Business". Nagraj kasety na twardy dysk i po miesiącu kup program Prof. Henry Gramatyka, później Słownictwo. Za pół roku będziesz mogła kupić First Steps. Jeśli stać Cie jednorazowo na większy wydatek kup Angielski z Cambridge.

Oczywiście kolejność i terminy zakupów powinny zależeć od Ciebie, ja nie chcę i nie mogę Ci niczego narzucać.

« 

Studia językowe