TUDENCI ANGLISTYKI - pisanie / writing

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Mam pytanie: jak nauczyć się pisania paragrafów? Za cholerę nie mogę tego zrozumieć; to jakaś zmora... Wszelkie sugestie mile widziane. Ratujcie!
1pierwszy paragraf to zawsze wstep, a ostatni podsumowanie albo zakonczenie. A środkowe paragrafy powinny byc podzielone zaleznie od tego co w nich piszesz. Przewaznie kazdy paragraf rozni sie trescia. Jezeli w jednym paragrafie piszesz o danej rzeczy, a pózniej chcesz pisac o czyms innym to robisz drugi paragraf. Cięzko tak powiedziec jak to jest z tymi paragrafami. Juz łatwiej by mi było na jakims przykladzie to wytlumaczyc (listu,eseju,itp.)
Paragraf powinien zaczynac sie od tzw "topic sentence" czyli zdania, w ktorym powinno byc napisane o czym bedziesz mowic w swoim paragrafie. Oprocz tego powinna byc tez wyrazona Twoja postawa wzgledem rzeczy ktora bedziesz opisywac. I w paragrafie trzymaj sie tego topic sentence, wtedy bedziesz zawsze pisac na temat.. a no i ladne slownictwo, w zaleznosci od tyu paragrafu (descriptive - duzo opisow a wiec rzeczownikow i przymiotnikow czy tez narrative - zwykle czas przeszly, ciekawe czasowniki tp)
hm, no o pisanie samych paragrafów mi chodzi. Pojedynczych. Czyli np. comparison&contrast, statistics itp...
no właśnie ja też prosiłabym o jakieś wskazówki- pojedynczy paragraf!