Supermemo - daty

Temat przeniesiony do archwium.
Hi,

próbuje tworzyc wlasna baze w SM. Udaje mi sie wprowadzac slowka, ale nie wiem czy dobrze robie te baze, gdyz niezaleznie jaka ocene sobie wystawie, to data nastepnej powtorki jest prawie taka sama (1-2 dni roznicy).
Na początku nauki program "nie zna" Ciebie i Twoich możliwości. Dlatego na początku nauki zawsze wyznacza raczej bliskie terminy powtórek. Pamietaj, że tego programu nie da się oszukać. Nie można dawać sobie tylko niskich ani tylko wysokich ocen. Oceny musza odzwierciedlać Twoje umiejętności i zdolnosci. Dając sobie ocenę musisz uwzględnić kilka spektów np. czy rozumiesz dane słowo, czy potrafisz je odczytać, czy potrafisz wymówić i czy umiesz napisać. Jesli jestes dysgrafikiem lub dyslektykiem musz bawić się w literowanie (spelling słów) np. table (ti-ej-bi-el-i). W zależności od tego jak opanowałeś te wszystkie składniki możesz ocenić soją znajomość danego słowa/wyrażenia. Przy prawidłowym podejściu do tego wprowadzanie do cyklu nauki 30 nowych wyrażeń powinno Ci zająć 30-45 minut. Po miesiącu będziesz miał 30-60 powtórek wyznaczonnch przez program. Jeśli sie nie załamiesz, to po 3/4 miesiacach bedziesz SuperMemo Expertem. Powodzenia.

BJK
>Dlatego na początku nauki zawsze wyznacza raczej bliskie terminy
powtórek<

Terminy powtórek nie są bliskie w czasie, tylko bliskie są sobie w przypadku wystawienia różnych ocen.

Niezależnie od oceny, przy wporwadzaniu nowych słówek, termin powtórki jest za ok 10 dni. Podczas tej powtórki, znowu nie ma różnicy w terminie nastepnej powtórki, jeśli wystawie źle a dobrze (różnica 1-2 dni, często jak wystawie źle to termin następnej powtórki jest dalszy niż w przypadku innego wyrazu z oceną b.DOBRZE).

Czy mogłem cos namiesać, czy nie mam wpływu na naliczanie dat?
>Niezależnie od oceny, przy wporwadzaniu nowych słówek, termin powtórki
>jest za ok 10 dni. Podczas tej powtórki, znowu nie ma różnicy w
>terminie nastepnej powtórki, jeśli wystawie źle a dobrze (różnica 1-2
>dni, często jak wystawie źle to termin następnej powtórki jest dalszy
>niż w przypadku innego wyrazu z oceną b.DOBRZE).

Raczej nie mogłes nic namieszać, rzeczywiście przy ocenach b.dobrze termin kolejnej powtorki ma swoje uzasadnienie. Dobrze Ci radzę, nie zawracaj sobie głowy terminami powtórek, zaufaj algorytmowi, który jest od prawie 20 lat udoskonalany. Spradził się u wielu tysięcy uzytkowników. Ucz się systematycznie, oceniaj uczciwie, przykładaj więcej uwagi do rzetelnej nauki każdego słowa. Nie bądź KLIKDIOTĄ! Po przerobieniu basic English tak jak to juz opisywałem, najpierw BASIC ENGLISH.POL, potem BASIC ENGLISH.ENG, sam przekonasz się, że algorytm jest skuteczny. A jeśli nie, zawsze możesz kupić Tell Me More za 400 zł.