Pytanie początkującej korepetytorki?

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc wszystkim,

Wlasnie przymierzam sie do udzielenia pierwszych korepetycji, znam oczywiscie dobrze angielski (CAE), troche mniej znam sie na uczeniu innych, ale mowia, ze kiedys trzeba zaczac...
Mam pytanie do troche bardziej doswiadczonych ode mnie: jak najlepiej zbadac poziom znajomosci angielskiego u ucznia? Oczywiscie poza rozmowa. Czy polecilibyscie mi jakis konkretny test czy tez sposob?
Drugie pytanie - jaki podręcznik dobrze sie sprawdza w indywiduwalnym nauczaniu na poziomie pre-intermediate / intermediate?
Bede wdzieczna za wszelkie rady!!!
ja ucze glownie dzieci, ale do sprawdzenia poziomu jezyka przydaje sie: rozmowa jak wspomnialas, dowiedzenie sie jakie ma uczen ksiazki z ang. w szkole! i jak sobie radzi. zawsze jest pytanie czy uczen przychodzi do Ciebie po pomoc z materialem biezacym, czy po rozszerzenie wiadomosci ze szkoly. testy gramatyczne np. - w bardzo przyjemnej formie - sa w English Grammar in Use Murphy'ego w zupelnosci sprawdza znajomosc gramatyki.

>Drugie pytanie - jaki podręcznik dobrze sie sprawdza w indywiduwalnym
>nauczaniu na poziomie pre-intermediate / intermediate?

do gramatyki polecam wspomniana powyzej ksiazke, a do slownictwa English Vocabulary in Use (tez Cambridge). na podrecznikach sie nie znam.
MOzna tez zroibc test gramtyczny, ale Murphy nie ma takich testow na wiele struktur na raz. Radze Grammarway 2/3 na tym poziomie, i wziac test koncowy, co pozwoli okreslic co trzeba zrobic.

Mysle, ze dobrze jest tes zrobic listening na wstepie by sprwdzic jak cwiczenia ze sluchu ida.

CO do podrecznika, to w zaleznosci od wieku, ale ja lubie English File i goraco polecam (to dla doroslych bardziej/nastolatkow)

PZdr,
KOciamama.
sa tzw 'placement tests' pisane pod konkretną książkę. Są na pewno do English File, Opportunities, wyd. OUP, Express Publishing (te dwa ostatnie sa bardziej ogólne).

Ja polecałabym "Enterprise". Trzeba tez pamiętac, ze np "Enterprise 3 pre-intermediate' jest tak naprawdę na poziomie bardziej intermediate. Jest tez "Ent. plus' dla uczniow na poziomie mniej wiecej intermediate.

Mam w komputerze placement testy do English File, na pewno beda dobre i do innych podrecznikow. Jesli chcesz, moge Ci wysłać.

Po zrobieniu testu zawsze warto porozmawiac troche z uczniem, zrobic kilka cwiczen z gram, słownictwa, coś czytac, tłumaczyc i dopiero wtedy decydowac sie na książkę.
jest tez darmowy placement test do sciaganiecia z onestopenglish.com. W ogole jest tam masa przydatnych materialow:)
Dzieki za dotychczasowe posty, przyjrze sie tym podrecznikom i testom, mam nadzieje, ze beda pomocne.
Gdybyscie mieli jakies sprawdzone placement tests w wersji do przeslania na maila, to oto moj adres: [email]

Dzieki wszystkim!
Zeby nie bylo watpliwosci, autorka tego tematu i ja to ta sama osoba, wczesniej bylam niezalogowana! Iwaona, moge Cie prosic o przyslanie tych testow? Moj mail: [email]
placement test wysłany
Bardzo Ci dziekuje :)
>Wlasnie przymierzam sie do udzielenia pierwszych korepetycji, znam
>oczywiscie dobrze angielski (CAE)

What makes you think you know the language enough to teach it to somebody?
Isn't having a CAE enough to teach someone who is at elementary / pre-intermediate level? It happened to me several times to successfully explain some English rules to other people :) Besides, I will study English Teaching, so giving private lessons could give me some practice. Don't you think so?
I know many tutors who actially don't know the language (i mean german language, I don't know well neither english nor english learning methods) perfect and are good tutors for beginners coz they know well how to teach and how to explain all this grammar stuff :) Of course the students need an another tutor then :)
Witam,

Chciałem poprosić czy mogłabyś mi wysłać testy do English File ?? Proszę , proszę, są mi bardzo potrzebne, tyle nauki, że ledwo wyrabiam, proszę , ...
Oto mój mail : [email]

Może i ja się kiedyś Tobie przydam ...

Serdecznie pozdrawiam

Kuba
Kubusiu :)

to są placement testy, nie testy, które robią nauczyciele po przerobionym rozdziale. Nie przydadzą Ci się do niczego, bo ich celem jest określenie na jakims ktoś jest poziomie.

pozdrawiam :)
igor85,
uczysz głównie dzieci - a można wiedzieć z jakich podręczników? bo ja właśnie zupełnie z innej beczki - nigdy nie miałam ucznia poniżej 20 roku życia i poziomu konwersacji czy upper... jak się zabrac do dzieci? z czym?...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Zagranica