Jaki program nauki od zera ???

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie,

Trafiłem tutaj za radą mojej znajomej, która stwierdziła że na tym portalu
na pewno otrzymam pomoc.
Otóż, mam 45 lat i niestety do tej pory nie miałem zamiaru uczyć się języka
angielskiego. Jednak czasy się zmieniają, wymagania pracy również, dlatego
jestem zmuszony jak też chcę nauczyć się tego języka. Niestety z wielu przyczyn,
muszę uczyć się samodzielnie.
W związku z tym, chciałbym prosić Was, o wyczerpującą radę, jak mam sobie
zorganizować naukę:
- z czego mam się uczyć ; ksiązka ? multimedia ??
- ile czasu dziennie ?
- jak technicznie należy się uczyć języka ?

Ostatnio otrzymałem w prezencie książkę Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na językach"
Angielski , ale szczerze powiedziawszy, sposób przedstawiony przez autorkę jest dość
dziwny.

Bardzo proszę o wszelkie wskazówki za co będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Janusz
Obecnie praktycznie wszystkie kursy można określić jako multimedialne, ale jeśli przez multimedia rozumiesz programy komputerowe, to moim zdaniem najlepsza jest metoda "łączona", czyli korzystanie zarówno z książek jak i programów. Z tym, że podstawą - w moim przekonaniu - powinien być jakiś podręcznik, natomiast multimedia mogą służyć jako pomoc do ćwiczeń, utrwalania itp. Stwierdzam to w oparciu o własne doświadczenia, gdyż jako osoba nie mogąca żyć bez komputera, w początkowym okresie nauki korzystałam wyłącznie z programów komputerowych i po kilku latach stwierdziłam, że nie jest to wcale taka doskonała metoda. Natomiast niewątpliwie sprawdza się jako uzupełnienie i urozmaicenie codziennej nauki.

Sam musisz określić ile czasu możesz dziennie poświęcić na naukę. Pamiętaj, że lepiej uczyć się pół godziny dziennie niż raz czy dwa w tygodniu po 2-3 godziny.

Nie ma cudownej techniki do nauki czegokolwiek, także języków. Nie wierz w żadne super metody, najważniejsza jest systematyczność i cierpliwość. Musisz starać się równocześnie rozwijać wszystkie umiejętności: czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie.

Podręczników jest mnóstwo, zwłaszcza wydawnictw brytyjskich, odwiedź stronę Bookcity.pl, przejrzyj opisy, ewentualnie opinie uczących się (jeśli akurat takie są).
Programów komputerowych też jest wiele, w różnych cenach. Relatywnie tani i obszerny (poziomy A1-B2) jest Profesor Henry Intensywny Kurs, w tej chwili w Bookcity w promocji za 104 zł, normalnie kosztuje ok 130 zł. Demo możesz ściągnąć ze strony producenta, jest tam cała pierwsza lekcja.
http://www.jezykiobce.pl/profesor-henry-intensywny-kurs,465.html
edytowany przez UKKA: 18 mar 2011
Cytat: JanuszM45
Witam serdecznie,

W związku z tym, chciałbym prosić Was, o wyczerpującą radę, jak mam sobie
zorganizować naukę:
- z czego mam się uczyć ; ksiązka ? multimedia ??
- ile czasu dziennie ?
- jak technicznie należy się uczyć języka ?

Ostatnio otrzymałem w prezencie książkę Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na językach"
Angielski , ale szczerze powiedziawszy, sposób przedstawiony przez autorkę jest dość
dziwny.

Proponuję, żebys zaczął do następuących pozycji:

- Angielski kurs podstawowy - Nowa Edycja! Wydawnictwa Edgard;
- Angielski krok dalej - tego samego wydawnictwa (obie te pozycje mozna dostać w pakiecie "Angielski Krok po Kroku";

- Angielski dla początkujących Ireny Dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego
- L.L. Szuktnik "Mówimy po angielsku.

Na naukę powinieneś poświęcić minimum godzinę dziennie (codziennie, w wekendy i święta 1,5 godziny). Zwolnienia lekarskie nie obejmują nauki języka, jeśli jesteś przytomny!!!

Jeśli chodzi o programy, polecam

Prof Henry - Słownictwo, Prof Henry - Gramatyka, SuperMemo i EuroPlus.
edytowany przez bejotka: 18 mar 2011
Witam. Mam pytani który kurs wybrać do samodzielnej nauki:
- angielski krok po kroku
- multikurs- który był kiedyś w GW.
Jeżeli chodzi o 1 kurs to chyba ma zbyt słabo wytłumaczoną gramatykę niż drugi kurs- według mojej oceny.
Proszę o pomoc

« 

Pomoc językowa