Wylaczyc lektorow w TV

Temat przeniesiony do archwium.
Zachecam wszystkich do wsparcia mojej inicjatywy wprowadzenia mozliwosci wylaczania lektorow w TV:

Wprowadzana od zeszlego roku w zycie naziemna TV cyfrowa dziala swietnie! Niestety, mimo, ze mozliwosci tej technologii wpelni na to pozwalaja, nadal nie ma opcji wylaczania lektorow na zadnej ze stacji. Czyzby zadnej ze stacji TV nie przyszlo to jeszcze do glowy?! Lektorzy czytajacy monotonnym glosem tlumaczenia dialogow, to rzadko spotykana w swiecie anomalia, osobiscie spotkalem sie z tym tylko w Rosji (tam przynajmniej stosuja podzial na glosy meskie i zenskie lektorow). Tak czy inaczej, bardzo zle wplywa to na poziom znajomosci jezykow obcych w Polsce- jasne, ze chodzi o mozliwosc osluchania sie z jezykiem. Na przyklad, w Holandii od zawsze w TV byly tylko napisy - oczywiscie nie tylko dzieki temu, ale poziom znajomosci jezykow jest tam wspanialy, i duzo wyzszy niz w przypadku Niemiec, gdzie glownie stosuje sie dubbing.

Apelujmy wiec do wszystkich nadawcow TV aby zajeli sie tym jak najszybciej - pozwolcie na ogladanie filmow i programow w oryginale! Niech juz ci lektorzy beda, bo tak sie wielu ludzi przyzwyczailo w Polsce, ale dajcie nam mozliwosc ich wylaczania. Wszyscy uczacy sie jezykow na tym skorzystaja!

Pisalem juz o tym do gazet i do glownych stacji TV - zadna nawet nie raczyla odpowiedziec! Mam nadzieje, ze jesli wiele innych osob napisze do nich, to moze zareaguja! Napiszcie wiec od razu do TVP, Polsatu, TVN, TV Puls, itp.

Pozdrawiam,

CB
Opublikuj treść takiego listu tu na forum , ludzie sobie skopiują do siebie i wydrukują lub wyślą emailem. Człowiek to leniwe stworzenie, a w ten sposób idea skądinąd słuszna zyska kilku aktywistów ;) między innymi piszącego te słowa. Aha jakbyś jeszcze adresy i emaile stosownych instytucji/adresatów listu dodał do przedmiotowej publikacji byłoby mi miło ...
też jestem za!!
W cyfrze plus na kanale ale kino możesz sobie wyłączyć lektora o ile film jest po angielsku. Przynajmniej u mnie to działa.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Business English