seriale po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.

Zamierzam połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć oglądać seriale po angielsku, myślicie ze to dobry sposób na naukę tego języka? najlepiej chyba było by oglądać seriale po angielsku i z angielskimi napisami, jednak wszystkie strony typy iitv itp. oferują odcinki po angielsku, lecz bez napisów (tez w j. ang).
Może znacie jakąś stronę, która oferuje odc. w j. angielskim + ang. napisy. Z góry dziękuję
Na stronie comedy central mozesz obejrzec South Park z angielskimi napisami (od 8 sezonu).
a może by ktoś polecił coś łatwiejszego? również ang-ang. Proooooszę.
Na jakim jesteś poziomie? Oglądaj może jakieś telenowele/tasiemce typu Friends itp. Na poczatku moze byc trudno, ale z czasem bedziesz rozumiała coraz więcej. Napisy możesz ściągnąć osobno na innych stronach.
listening- myślę,że begginers, może troszkę wyżej
reszta umiejętności pre-intermediate, zbliżające się do intermediate
Friends, mówisz?
Ja słuchanie poprawiałem w ten sposób, że najpierw oglądałem sezon serialu z napisami angielskimi i słówka, których nie rozumiałem sprawdzałem sobie i zapisywałem razem z wymową na kartce z numerem odcinka. Kiedy obejrzałem sały sezon, oglądałem od nowa, lecz już bez napisów i przed każdym odcinkiem czytałem po kilka razy kartkę odpowiadającą danemu odcinkowi. Dobrze by było gdyby serial, który wybierzesz miał współczesne, codzienne słownictwo, wciągał/bawił i miał niezbyt długie odcinki. Ze swojej strony polecam serial The Office w wersji amerykańskiej.
bbc iplayer, 4ondemand i wiele innych brytyjskich telewizyjnych stron - masz tam praktycznie wszystko z napisami.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia