jaki jest najlepszy słownik ?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem w drugiej klasie liceum i w przyszłym roku szkolnym czeka mnie matura z jezyka angielskiego, która zamierzam zdać na poziomie rozszerzonym, dlatego już teraz biorę się ostro za przygotowania.
Jak sądzicie jaki słownik jest najlepszy dla ucznia na poziomie B2/C1 ?
Słyszałam, że najlepsze słowniki to np.: Oxford Wordpower, Oxford Advanced Learner's Dictionary i Cambridge Learner's Dictionary. Który jest najlepszy? Czy wszytskie są dwujezyczne? Czekam na wskazówki.
Pozdrawiam. ;p
Jeśli rzeczywiście jesteś na poziomie B2/C1 to myślę, że Oxford Advanced Learner's Dictionary jest dobrym rozwiązaniem. Z tym, że jest to słownik angielsko- angielski (czyli słowo i jego definicja po angielsku). Nie ma tam tłumaczenia słów na polski. Ja sama posiadam ten słownik i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest on dość drogi (bo kosztuje coś około 120/ 130 zł), ale jest warty swojej ceny i jeśli myślisz poważnie o tej maturze rozszerzonej z angielskiego to myślę że by Ci się przydal. Tym bardziej, że uwierz, że naprawdę lepiej się zapamiętuje słówko jeśli najpierw się przeczyta jego definicję a potem dopiero sprawdzi gdzieś tam w internecie jego tłumaczenie na polski. Ten Oxford Wordpower to chyba nie jest aż taki gigant jak Advanced i z tego co pamiętam to jest to słownik angielsko- polski, polsko- angielski bez właśnie tej rozszerzonej wersji z definicjami, a jeśli nawet są to jest to ubogo opisane. A z tym słownikiem Cambridge' a to nigdy nie miałam doczynienia.
Ja polecam słownik Longmana "Longman Dictionary of Contemporary English". Ma lepszą płytkę niż Oxford, ale na OALD jest teraz promocja -30% jak dobrze pamiętam więc warto sie skusić!!!
edytowany przez Piotrq10: 24 lis 2012
też mam Oxford Advanced Learner's Dictionary i jest bardzo dobry. Dla porównania mam jeszcze dwa opasłe tomiska "Wielkiego Słownika ang-pol, pol-ang" też z Oxfordu i to mniej mi się podoba, ten pierwszy jest dużo bardziej czytelny, na każdej stronie niemal są jakieś ciekawe tabelki, a to z idiomami, a to z różnicami pomiędzy jakimiś podobnymi znaczeniowo słowami (np raise, rise, check examine, inspect i wiele innych, collocations np ze słówkiem "crime" - cała lista czynności z nim związanych, np kidnap, hijack, smuggle idt itp. skoro uczysz się do matury to zobaczysz, że większość tego będzie jak z topików w repetytorium plus wiele innych, ciekawszych wyrażeń :) )
Z tyłu są wesołe obrazki :P Gdzie np na części pierwsze rozłożony jest rower albo gałka oczna czy kwiatostan, bardzo szczegółowo opisane. Do tego jest też ta płytka, całkiem fajna byłe ale się zgubiła :(