Gramatyka - czasy

Temat przeniesiony do archwium.
Znacie jakaś stronę gdzie bym znalazł szczegółowe omówienie użycia poszczególnych czasów gramatycznych? To co jest na tej stronie to dla mnie zdecydowanie za mało.
To co jest na tej stronie zdecydowanie wystarcza. Napisz o jakie czasy Ci chodzi... o wszystkie 16? Jak Ci nie wystarcza to co jest na tej stronie to wpisz w google "czasy angielskie".
Ludzie ile można Wam mówić, że angielskich czasów jest 12!?
co to się tak utarło, że 16 i 16:/
W języku angielskim jest 16 czasów.
Aspekty: simple, continuous, perfect, perfect continous
Czasy: past, present, future, future in the past
4x4=16 ;)
A tak w ogóle to wolę koncepcje że w języku angielskim są tylko 2 czasy.
Przeszły i tereźniejszy. Ale to w sumie nie ma znaczenia, jak zwał tak zwał.
aaaaspekty?
o boże, chyba będę musiała sie douczyć:/
No pewnie że jest 16 czasow a nie tylko 12. To znaczy wiadomo czasy są trzy: przeszły, terazniejszy i przyszły, ale w języku angielskim jest 16 tenses bo kazdy opisuje inna sytuacje
Jeszcze są Future in the Past, których tutaj nie ma.(Future in the Past Simple, Contionuous, Perfect, Perfect Continuous)
Znaczy Future Simple,Continuous, perfect i Perfect Continuous in the Past. Tych czasów używasz bardzo razdko gdy powiedziałeś coś w przeszłości, ze coś zrobisz w przyszłości np.
Future Simple in the Past: She said she would send me letter(Powiedziała, że wyśle mi list)
She told us when she would do it(Ona powiedziała nam kiedy to zrobi)

Future Continuous in the Past
I said I’d be taking apples the next day(Ja powiedziałem, że będę zbierał jabłka następnego dnia.)
He didn’t say he’d be taking apples on Sunday(On nie powiedział, że będzie zbierał jabłka w sobotę.)

Future Perfect in the Past
I said I’d have taken your apples by Friday(Powiedziałem, że wezmę twoje jabłka do piątku.)
If you had taken the apples, Susan would have taken too.(po if czas Past Perfect) (Gdybyś wziął te jabłka to Susan wzięłaby je także.)
Did they say that Dick would have taken the apples by the end of the year? (Czy oni powiedzieli, że Dick weźmie te jabłka do końca roku?)

Future Perfect Continuous in the Past
I thought that before we leave LA, we would have been staying in this traffic jam for six hours.(Myślałem, że zanim wyjedziemy z Los Angeles, to postoimy w tym korku w sumie z 6 godzin.)

Chyba dobrze:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Kultura