Witam.Nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,to mój pierwszy post na forum :)Chciałbym nauczyć się j.angielskiego od podstaw.Znacie jakieś programy lub materiały w pdf podzielone na poziomy zaawansowaniawraz ze słowakami które powinienem znać aby ogarnąć dany poziom?Chce podejść do nauki po kolei,od podstaw :)Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Witać to może szef podwładnego, mówi się cześć :)

Powtarzam to do znudzenia, wiem, ale naprawdę bez nauczyciela niczego się nie nauczysz. Bardzo ciężko jest wszystko sobie przyswoić tylko czytając. W książce masz kilka linijek tekstu i koniec. Człowiek ci dokładniej wytłumaczy i to na różne sposoby tak żebyś zrozumiał...
Cytat: Blathmac
Witać to może szef podwładnego, mówi się cześć :)

Powtarzam to do znudzenia, wiem, ale naprawdę bez nauczyciela niczego się nie nauczysz. Bardzo ciężko jest wszystko sobie przyswoić tylko czytając. W książce masz kilka linijek tekstu i koniec. Człowiek ci dokładniej wytłumaczy i to na różne sposoby tak żebyś zrozumiał...

Czy Twoim zdaniem nie ma ludzi, którzy nauczyli się języka samodzielnie? Możesz rozwinąć, proszę?
Nie napisałem, że się nie da, tylko, że jest bardzo ciężko. Wiem coś o tym, bo już próbowałem nauki różnych języków na własną rękę. Umiem powiedzieć kilka wyrażeń, ale co z tego skoro w ogóle nie wiem skąd się wzięły w danych miejscach apostrofy i w ogóle który wyraz w danym zdaniu co znaczy.
Dzisiaj, przy tak szerokiej dostępności do materiałów potrzebnych do nauki języka, nie studziłbym zapału ani tym bardziej chęci do nauki.
No tak, ale martwa książka to nie to samo co nauczyciel...
Cytat: Blathmac
Nie napisałem, że się nie da, tylko, że jest bardzo ciężko. Wiem coś o tym, bo już próbowałem nauki różnych języków na własną rękę. Umiem powiedzieć kilka wyrażeń, ale co z tego skoro w ogóle nie wiem skąd się wzięły w danych miejscach apostrofy i w ogóle który wyraz w danym zdaniu co znaczy.

Jeśli masz dobry podręcznik to wiesz skąd się te apostrofy wzięły. A już co do znaczenia słów w zdaniu, to nie przesadzaj, da się tego nauczyć samemu. Przy dostępie do internetu można, w razie problemu, zadać pytanie na jakimś forum językowym.
Chyba, że ktoś jest zainteresowany językiem, którym posługuje się około 500.000 osób :)
Podręczników tyle nie ma, zwłaszcza na przebogatym polskim rynku.
ale jest net i mozna rozpoczac od tej super stronki i od bussu
a może płatna platforma językowa? to kosztuje ,ale poziom jest bardzo dobry i wysoki.

https://www.etutor.pl/
Osobom, które chcą nauczyć się sporej liczby słówek, mogę polecić różne gry językowe, których w sieci jest obecnie mnóstwo. Ja np. korzystam ze strony http://e-zeszyt.pl, na której obok różnych ćwiczeń, testów czy wypracowań znajdziemy także sporo fajnych gier, dzięki którym znacznie łatwiej utrwalić pewne słówka:)
Zaczynając od podstaw naukę języka samemu jest bardzo ciężko. Nauczyciel jest wtedy bardzo pomocny, bo dokładniej wytłumaczy i sprawdzi wszystkie błędy. A samemu spędzisz nad tym zdecydowanie więcej czasu.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa