Nauka do egzaminu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam taki problem, za pol roku bede zdawal egzamin z angielskiego z poziomu b2 i tutaj moje pytanie jaka metode nauki angielskiego byscie mi polecili? Program, korepetycje, ksiazki czy moze cos innego?
A jaki ten egzamin? Po pierwsze rób testów jak najwięcej. Czytaj po angielsku książki, możesz sobie zakupić jakąś książkę z gramatyką typu english grammar in use, oglądać filmy po ang, ew słuchać radia, słownictwo to polecam z profesor henry lub fiszki cztery głowy. No i oczywiście speaking. Można z kimś porozmawiać przez skype na speaking24.com.
Egzamin będzie w formie prezentacji, ale zakres słownictwa będzie obejmował poziom b2. Mam książkę "Język angielski. Repetytorium gramatyki z ćwiczeniami." oraz program Profesor Henry i nie wiem czy one mi wystarczą żeby opanować materiał z poziomu A1 do B2 w miarę dobrze. Myślałem nad jakimś dodatkowym kursem online oraz rozmówkami przez skype (ale to jak załapie podstawy). Co myślicie o tym kursie: http://lets.newsweek.pl/ ?
Jeżeli masz możliwość w domu swobodnego rozmawiania przez skype to lekcje z lektorem się na pewno przydadzą. Ale musisz mieć ciszę i spokój żeby swobodnie się uczyć i nie stresować

 »

Pomoc językowa