Jak mogę się nauczyć języka........

Temat przeniesiony do archwium.
Jak wyżej, chodzę do gimnazjum ale niestety poziom nauczania języka w nim jest tragiczny,dodając jeszcze do tego to że mam nauczycielkę która za nic nie umie uczyć ,mamy w szkole klasę językową gdzie angielski jest mega rozszerzony ale miejsc nie ma i nie zapowiada się żeby były prędko.Planuje bardzo poważnie przyszłość z Londynem, a wiadomo że w stolicy nie zrobię dużo bez znajomości języka.Chciałabym aby ktoś mi napisał jak można się nauczyć angielskiego w domu,ile słówek dziennie,co zrobić aby one nie wypadały z głowy,jak się uczyć czasów,i jak je doskonalić itd itd :) A może ktoś już nauczył się anielskiego korzystając tylko z jakiś książek bądź internetu i systematyczności. Prosze o każde porady bo każda się przyda,pozdrawiam!
Jeśli poważnie planujesz powiązanie swojej przyszłości z Londynem, musisz poważnie potraktować naukę angielskiego.

Przede wszystkim powinieneś przyjąć dwie zasady:

1. Języka należy uczyć się codziennie, w weekendy, wakacje i święta też.
2. Języka należy uczyć się na głos, wymawiając każde słowo i każde zdanie głośno i wyraźnie.

Podstawą nauki języka w gimnazjum i liceum jest obowiązujący w szkole podręcznik i pomoc nauczyciela.
Nie wiem z jakiego podręcznika musisz korzystać, ale w dzisiejszych czasach chyba każdy podręcznik ma jako załączniki płyty CD/DVD. Ucząc się w domu musisz każdą czytankę z podręcznika odsłuchać z płyty, przeczytać głośno i wyraźnie, nagrać swój głos i odtworzyć go. Rocić to dopóki nie uznasz, że czytasz prawie jak lektor.

Słowka do nauki powinieneś w pierwszej kolejności wybierać ze słowniczków przylekcyjnych, ale czasami musisz wspomóc się słownikiem. Najlepszym do tego crlu jest Słownik Collinsa wydany przez wydawnictwo Young Digital Planet. Posiada on w sobie algorytm nauki słówek, prawie tak dobry jak program SuperMemo.

Jeśli chodzi o naukę uzupełniającą słowek, to możesz wspomagać ją programami Supermemo, Anki, Mnemosyne i Profesor Henry - słownictwo. Ja polecam SuperMemo Extreme for Android z bazami Mobilne Rozmówki i Extreme - Basic.
Bardzo dobre do tego są również Mobilne Fiszki wydawnictwa Edgard.
Dziękuje za radę,na pewno skorzystam! :)
Hej. Może warto poszukać innej alternatywy niż podręczniki i wbijanie słówek na pamięć? Ostatnio wpadłam na projekt "Olive Green" i powiem szczerze, że jest to coś innego. Twórcy projektu proponują film, który ukaże się na początku 2014 roku, a także aplikację pomagającą w nauce języka. Fajne jest połączenie nauki z rozrywką i na pewno łatwiej się wtedy przyswaja wiedzę. Co myślicie o takim sposobie nauki? Jak byście byli zainteresowani tym projektem to zostawiam link (http://olivegreenthemovie.com/pl/).
http://world-of-languages.bloog.pl/ blog się cały czas rozwija. są i będą różne wskazówki jak się uczyć języków. Mam nadzieje że pomoże

« 

Pomoc językowa