Nauka od podstaw od ,, zera"!

Temat przeniesiony do archwium.
Chodzę do gimnazjum. Z angielskiego mam 4 . To dobrze ale ja nic nie umiem. Pani nic nie tłumaczy i wgl.. Zawsze się cieszyłam że nie ma tak dużo nauki. Ale ja z angielskiego nic prawie nie umiem. Chciałabym rozpocząć nauke od podstaw. Co zrobić? Jakie książki i kursy wybrać? To jest mój drugi post z tym pytaniem ale chciała bym poznać odpowiedzi wielu osób. P.bejotka pisał o supermemo angielski no problem i fiszki nie wiem czy nie kupić już i zacząć naukę. Za rok egzamin więc trzeba się uczyć.
I dobrze Ci poradził. Myślę, że wiele więcej doradzić się nie da.
Aha, znowu jakies epiphany...cieszylam sie ze nauki nie bylo tak duzo, ale....teraz nic nie umiem...
Trzeba sie teraz przylozyc i to 'serio' na nauke od podstaw, bo jak tego nie zrobisz DZIS to kiedy? za rok, dwa?
@Terri

ona to wie i dlatego napisala post. Prosi o rady, jak ma sie uczyc.
Cytat: mg
@Terri
ona to wie i dlatego napisala post. Prosi o rady, jak ma sie uczyc.

Ja to rozumiem, i moze bylam troche za ostra (przepraszam), ale szukanie samych rad to nic nie da.
Ja umiem troche zawsze z angielskiego mam 4 a w podstawówce miałam 5 i 4. Wiec nie są to złe oceny. Ja się ucze w szkole ale dużo później zapominam. I bym chciała sobie kupić jakiś kurs, książke lub coś innego abym się uczyła i zapamiętała.
Lepiej, żebyś z kimś rozmawiała. Na pewno są witryny, gdzie mozna się umówić na konwersację przez Skype'a, problem w tym, że konwersacje z odpowiednio przygotowanym nauczycielem są zapewne dość drogie.
A samodzielna nauka? Samodzielna nauka z jakąś książką można się nauczyć?
A samodzielna nauka? Samodzielna nauka z jakąś książką można się nauczyć?
samodzielna nauka oczywiscie ma sens, ale lepiej, zeby od czasu doczasu, ktos Cie tak ogolnie ocenil - wiec moze sesje Skype'owe raz na miesiac wystarcza.
Niestety, nie znam sie na ksiazkach do samodzielnej nauki.
To może ocenić pani w szkoke jak jestem w szkole. Powinna zauważyć że umiem więcej.
To może ocenić pani w szkoke jak jestem w szkole. Powinna zauważyć że umiem więcej.
Cytat: anitakinga
To może ocenić pani w szkoke jak jestem w szkole. Powinna zauważyć że umiem więcej.

Pani ma wszkole ok. 30 uczniów w klasie, którzy prawie nic nie potrafią, i jeśli Ty umiesz co nieco, to się cieszy i więcej uwagi poświęca tym gorszym. Daj się zauważyć, zadawaj nauczycielce pytania, z których zrozumie, że ma do czynienia z uczennicą, która wie czego chce i umie to pokazać. Nie czekaj aż Pani cię zauważy, pokaż się jej.
Bejotka dzięki za odpowiedzi które są bardzo mądre. :P Wczoraj zamówiłam mulitimedjqlny kurs angielski no problem+. I czas zacząć się uczyć i pokonać mojego małego lenia. Czas zacząć poważnie szkołe i nauke. Chciałabym bardzo nauczyć się angielskiego. Wiem z wlasnych doświadczeń że JA musze poświęcać dużo czasu na nauke. Nauka w szkole wraz z kursem angielski no problem +, pomogą mi osiągnąć mi mój cel.
Kup sobie książkę Andrzeja Kopczyńskiego i Zofii Jancewicz "English at Home - Samouczej języka
angielskiego dla początkujących". Możesz zakupić na Allegro, albo z płytą CD lub mp3 z dialogami
ściągnąć z Chomikuj. Jest to jedna, lub nawet najlepsza książka do nauki angielskiego dla samouków.
Każda lekcja to krótkie dialogi ( z polskim zapisem wymowy ), do tego komentarz gramatyczny i ćwiczenia skoncentrowane na mówienie. Każdego dialogu ucz się na pamięć.
Musisz zmagazynować wzorce językowe, a podręcznik ten nie zmęczy Cię na samym początku.

Pozdrawiam
Bardzo niewielu osobom udaje się rzeczywiście uczyć samodzielnie - większość (tak jak ja) głównie zaczyna i próbuje i ... szybko się zniechęca jesli czegoś nie rozumie. Ja 'chodzę' na kurs angielskiego online - to juz mój drugi kurs w ten sposób. Mam zajęcia z lektorem, który cały czas nam tłumaczy, poprawia, pomaga - inaczej nie dałabym rady za dlugo (i za dużo) się nauczyć ;)
Witam !
Nie wiem czy mogę Ci bardzo pomóc, lecz każdy wpis to coś. Sama niedawno zaczęłam naukę od zera! Nie było łatwo. Moje początkowe nastawienie było negatywne, lecz dopiero wyjazd do Anglii uświadomił mi, że warto jest znać ten piękny język. Sama zaczynałam przez takie portale. Potem kolejnym krokiem było słuchanie płyt po angielsku, czytanie książek po angielsku. Nie było łatwo. Jednak nie poddałam się. uwiarzyłam, że nauczę się angielskiego i tak też zrobiłam. Teraz z uśmiechem na twarzy rozmawiam po angielsku z najbliższymi :)
Przede wszystkim uwierz, że dasz radę. :)
Powodzenia i pozdrawiam :)
Moja siostra tez w sumie zaczęłam taka nauke od zera w szkolę jezykowej Syllabus w Krakowie. Trzeba powiedziec ze rzeczywiscie tutaj jesli chodzi o nauczanie to jest ono na bardzo wysokim poziomie.
nauka od zera jest trudna dlatego warto zapisać się na kurs






http://jajunior.pl/
Życzę Ci powodzenia !! :)
Zapisuj sobie ile czasu dziennie spedzasz na mówienie/pisanie. Lepiej godzinna codziennie niż 4-7h tylko w sobote.

Zapisuj sobie to co robisz.
np:
--------------------------------------------
data
1 czytanie 20min/pisanie 10min/słuchanie 40min/..
2 pierwszy tryb warunkowy
3 20słówek (możesz robić spis w exelu)
--------------------------------------------
Dobra rada ->20% całego czasu jaki przeznaczasz na język to nauka gramatyka/teoria a 80% to zupełna zabawa językiem (słuchanie/czytanie/oglądanie... to co się lubi ale po ang. itd.) Np Uczysz sie 100min 20min to maksymalne skupienie sie na gramatyce i sprawach teoretycznych języka.
Zaglądaj na forum i do działu "Nauka". Realizuj sobie "porcyjki" materiału i układaj swój tok nauki^^
edytowany przez emil05: 06 maj 2014
Kurs angielski no problem+ Fajne ksiazeczki. (+program)
Wypisuj sobie z nich tabelki ramki i teksty. To duzo daje.
Jezli miałbym jeszce coś poradzić to kup sobie "jakąś" ksiazke do gramatyki zebyś zawsze do niej powracała (najlepiej taka z duzą ilością przykładów/ćwiczeń)
Dużo ksiażek w sieci jest w formie pdf (albo fragmenty). Lepiej sprawdzić to co się kupuje (na forum są tmaty co warto kupić).
edytowany przez emil05: 06 maj 2014
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa