Angielski. Nauka.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć. Chciałabym się nauczyć angielskiego od podstaw. W rok do jakiego poziomu naucze się angielskiego? Jakie książki? Kursy?
Zakładając niewymagającą naukę w szkole językowej to 2 poziomy (A1 i A2).

Zakładając wymagającą naukę (samodzielną w domu) to 3-4 poziomy (dojdziesz do B1, a może nawet do B2).

Przejrzyj sobie oferte wydawnictw np. EDGARD (uwielbiam ich, mam już kilkanaście różnych pozycji), Lingo oraz SuperMemo World (Angielski No problem!+).

P.S. Równie ważne jak materiały do nauki są... motywacja i systematyczność.
Jakieś tytuły książek lub kursów które warto nabyć? Może jakieś czytanie książek po angielsku? Jak je nabyć? Jak zacząć? Książki tytuły? Tok pracy?
A chcesz się uczyć samodzielnie, czy raczej zapisać na kurs?

Samodzielna nauka jest w miarę tania, ale wymaga ogromnej systematyczności i motywacji... Ja na przykład się do tego nie nadaję, za szybko się poddaję ;)
Cytat: AnitaBeata
Jakieś tytuły książek lub kursów które warto nabyć? Może jakieś czytanie książek po angielsku? Jak je nabyć? Jak zacząć? Książki tytuły? Tok pracy?

Na stonach www.telbit.pl i www.poltext.pl możesz zamówić powieści angielskie zaadaptowane przez zespół profesora Jemielniaka do nauki angielskiego dla polskich czytelników.
Możesz tam znaleźć Np.:

Sherlock Holmes i pies Baskervilleów... z angielskim
Arthur Conan Doyle, Marta Fihel, Dariusz Jemielniak


Czarnoksiężnik z Krainy Oz z angielskim
Lyman Frank Baum, Marta Fihel, Dariusz Jemielniak, Grzegorz Komerski

Na stronie http://www.jezykiobce.pl/ znajdziesz serię kryminałów podobnie zaadaptowanych do nauki angielskiego np. Angielski HORROR z ćwiczeniami The Rotten Town
Od czego zacząć....Jakie książki od podstaw polecasz bejotka? Kursy itd? Czy mam zacząć czytać najpierw książke i wszystkie słówka sprawdzać w słowniku?
Kup sobie np. Wielka Gramatyke Języka Angielskiego (konfrontuj to z ang.pl zakałdka nauka i innymi stronkami). Masa zagadnień z ćwiczeniami (30zł z dostawą). Realizuj sobie wybrane zagadnienia i konfrontuj to z uproszczonymi lekturami, filmami, bajkami. Czytaj, słcuhaj i powtarzaj. Bądz systematyczna. Określ ile minimum chcesz poświęcić i reralizuj to + ile ochota pozwala. Liczy się każdy dzień (bo to kolejny + a nie -).
powodzenia
edytowany przez emil05: 16 cze 2014
Cytat: AnitaBeata
....Jakie książki od podstaw polecasz bejotka? Kursy itd? Czy mam zacząć czytać najpierw książke i wszystkie słówka sprawdzać w słowniku?

Polecam również serię podręczników "Angielski w tłumaczeniach - Gramatyka" i "Angielski w tłumaczeniach - Phrasal Verbs" Wydawnictwa Preston Publishing.

Książki, ktore Ci poleciłem w poprzednim poście zawierają słowniczki na marginesach, tak że będziesz mogła wypisywać tylko nieznane sobie słówka.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia