Fiszki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Jako przygotowuje się o matury zamówiłem sobie fiszki "kierunek matura" z edgardu. Wszystko fajnie, ale może mi ktoś podpowie jak wybierać fiszki ? Tzn mam tutaj aż 14 grup tematycznych i prawdę mówiąc nie wiem od czego zacząć. Kolejna sprawa jak ogarnąć ten system nauki fiszek tj. ile fiszek brać do nauki, jak długo spędzać czas przy fiszkach oraz kiedy brać nowy zestaw a kiedy powtarzać stare ( teoretycznie opanowane). Jak po prostu się z nich uczyć.
Też mam te fiszki. Jest to banalne. Wpierw wyjmuję wszystkie fiszki z pudełka.
Wybieram te, które znam na 100% - one wędrują do zakładki UMIEM.
Słówka które gdzieś już słyszałam - do zakładki POWTARZAM.
DO NAUKI - te których kompletnie nie znam.
UCZĘ SIĘ - te, których w następnej kolejności chcę się nauczyć.

Każdy ma swój sposób nauki. Na opakowaniu masz dodatkowo instrukcję jak używać fiszek.
Ja też przygotowuję się do matury przy pomocy fiszek, w moim wypadku robię tak, iż najpierw oswoiłam się dla mnie z najciekawszymi dla mnie tematami( cechy charakteru, wygląd,szkoła,środowisko i wypowiedź ustną), a te mniej ciekawe dla mnie, np. polityka, zostawiam na potem. Staram się przyswajać te słówka, które są dla mnie użyteczne, a te których nawet w języku polskim nie używam po prostu odkładam, bo po co sobie nimi zaprzątać głowę. Przed próbną maturą powtórzyłam sobie kilka przydatnych zwrotów i fajnych,ciekawych słówek(zamienników jakichś pospolitych przymiotników itp.) i muszę stwierdzić, że większość wykorzystałam, więc na pewno warto :)

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia