czy moje metody nauki są dobre?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam uczę się codziennie po 10 nowych słów tlumacze teksty ze spotlight i tych których nie znam tłumacze z wymowa fonetyczna. Do tej pory znam 1600 słów do tego uczę się zwrotów i oglądam codziennie 30min brytyjskiego filmu z którego nie rozumiem nic nawet 1 słowa... Gramatyke od czasu do czasu staram się zrozumieć jednak nie przykładem wagi do tego. Pozdrawiam
Nie bardzo wiem co miałeś na myśli pisząc to co napisałeś. Ty się chwalisz czy się żalisz?
Preferuje radio maja zazwyczaj lepsza dykcje i glos jest bardziej slyszalny , tlumaczenie piosenek i sluchanie ich to bardzo dobra droga do nauki angielskiego
Ja wyznaję metodę - nauka bez gramatyki! Jako dziecko każdy z nas nauczył się języka tylko i wyłącznie słuchając go dzień w dzień od urodzenia do mniej więcej 2-3 r życia, kiedy zaczął mówić. A gramatyki się nie uczył :) Jak to się a do nauki języka obcego? polecam ten wpis: http://www.3jezyczki.pl/dlaczego-szybciej-nauczysz-sie-jezyka-bez-studiowania-gramatyki/
@eloma
daj spokój, nie jesteś dzieckiem!
@mg
:) chodzi o zasadę - możemy uczyć się języka obcego na tej samej zasadzie jak nabywaliśmy język ojczysty! Wiem to na swoim przykładzie, angielskiego uczyłam się od podstawówki przez LO i dopiero wyjazd za granicę sprawił, że zaczęłam dobrze mówić. A hiszpańskiego nauczyłam się w dwa lata, skupiając się od początku na SŁUCHANIU języka codziennie (bajki, seriale, piosenki), a nie studiowaniu gramatyki.
daj spokoj, zaczelas dobrze mowic po angielsku, bo bylas zmotywowana bardziej niz w szkole. Nie plec bzdur o uczeniu sie jak dzieci, bo tylko dzieci moga sie tak uczyc.
Nie wiem dlaczego niektorzy ludzie mysla, (i do tego przekonuja innych), ze dorosla osoba moze/musi/powinna uczyc sie w ten sam sposob jak uczy sie male dziecko. NIGDY w zyciu. Dziecko uczy sie jak dziecko, dorosla osoba jak dorosla osoba.
To, ze powinnismy sluchac jezyka to przeciez wie kazdy czlowiek, ale musimy rozumiec wyrazy/zdania ktore slyszymy. Musimy rozumiec dlaczego tak a nie inaczej sie formuluje zdania, zebysmy sami kiedys w przyszlosci mogli takie zdanie wypowiadac.
Swoją drogą jakim cudem znasz niby 1600 słów, a nie rozumiesz ani jednego słowa. Może przez przypadek się innego języka uczyłeś;p
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nauka języka