Samodzielna nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie moi drodzy :) Już Wam przedstawiam moją sprawę i jeżeli znajdziecie chwilkę dla mnie, byłbym bardzo uradowany :D. A więc mianowicie, mam 21 lat, angielski znam dość przeciętnie, ale to dlatego że nigdy nie chciało mi się uczyć na poważnie. W szkole zawsze miałem 5 i 4. matury ustna i pisemna prawie 90%, wiem że mam do tego języka talent, lubię go i dość łatwo się uczę.Chciałbym zabrać się za niego na poważnie,pomijając funkcję komunikatywną, ale przydałby się do CV, ogólnie nawet w mojej firmie, abym mógł pójść na lepsze stanowisko. Mam sporo chęci i czasu. Poczytałem na ten temat sporo artykułów i odnalazłem bardzo fajne metody ! Ciesze się że odrzucę schematy ze szkoły i zamierzam zastosować metodę Input i output oraz workout i rekreacja. Zamierzam uczyć się 6 dni w tygodniu np 2x 30 minut dziennie. No i tutaj pojawia się prośba do Was ! Czy moglibyście pomóc mi rozplanować naukę ? Co kiedy jak ? Jakie pomoce naukowe warto kupić ? najbliższy rok lub dwa zamierzam się uczyć w domu, a później iść do szkółki językowej i zdobyć certyfikat. Może jakieś audio nagrania ? Tak aby osłuchać się z językiem ? Jakieś książki z testami ? Chciałbym zacząć niemal od zera, od podstaw, tak aby pouzupełniać braki i na prawdę fajnie wyuczyć się tego języka :) pozdrawiam gorąco !
Dobrze jest codziennie czegoś słuchać. Na stronach BBC jest pełno słuchowisk:

http://www.bbc.co.uk/programmes/b006qrzz/episodes/player
Okej, dzięki ślicznie :) ! W takim razie prawdopodobnie do tej godziny nauki dodam 20 minut słuchania !
Cześć! mam już całkiem fajny plan ułożony, ale chciałbym zakupić pomoce dydaktyczne. Pracuję przy komputerze 8h i bardzo zależy mi aby nie siedzieć sporo po pracy :/ Wiem że internet to kopalnia wiedzy i zamierzam jak najbardziej tutaj zaglądać, korzystać, ale chciałbym w ograniczonym stopniu.

Możecie mi polecić jakieś książki do nauki od siebie :) ? Oglądałem ostatnio różne, były nawet po 100 zł ( coś jak practise English ) nie pamiętam dokładnie :). Tak żeby były tam różne zwroty, gramatyka, ćwiczenia. Osobno prosiłbym też o polecenie płyty z nagraniami i chciałem też zapytać czy warto zainwestować w fiszki ? Tak w 200 zł budżetu na początku chciałbym się zmieścić, w styczniu mogę inwestować dalej. Proszę polećcie to, co Wam najbardziej pomogło ! :)
Pragnę dodać, że jestem na poziomie B1/B2, ale chciałbym też uzupełnić niektóre braki z poziomu A
Pewnie nie poradzę nic, na co byś sam nie wpadł, ale na pewno dużo Ci da obcowanie z żywym językiem. Niekoniecznie musi to być jakiś native do pogadania, choć tak byłoby pewnie idealnie (są fajne opcje w tym względzie jak chodzi o Skype, trzeba tylko poszukać partnera do rozmów na jakiejś stronie). Poza tym słuchać telewizji po angielsku. Poszukaj na YouTube kanałów o interesującej Cię tematyce prowadzonych po angielsku - u mnie to się sprawdza. Co poza tym... Może jakiś wyjazd połączony z nauką języka? Cóż, nauka angielskiego jest w wielu przypadkach procesem wymagającym znalezienia indywidualnych rozwiązań - widzę po sobie :)
Wiem, ze w Krakowie byl taki English Club gdzie przychodzili natiwi. Spotkania mieli w Szarej kamienicy na Rynku. Napewno sa podobne kluby we wszystkich miastach. Poszperaj cos winternecie.
Temat przeniesiony do archwium.