filmy z brytyjskim akcentem

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam do was pytanie, prośbę. Czy znacie może i moglibyście podać mi tytuły kilku filmów, w których aktorzy mówią takim 'pure British "High" RP posh accent', jak w dawnych filmach (mogą też to być właśnie starsze filmy).
Z góry dziekuje za propozycje.
Filmy z lat 1940tych. Poszukaj sama.
hmm, a coś z nowszych filmów, żeby można było znaleźć je w internecie? Akcent może być też wyuczony. Coś na styl Downtow Abbey.
Po prostu nie uwierze, ze na 'google' nic nie istnieje, co daloby poznac jak ten akcent sie wymawia. Nie chce mi sie szukac, bo przeciez osoba ktore umie wejsc na google - powinno umiec szukac.
Otóż wiem jak ten "akcent się wymawia". Po prostu zapytałem, czy nie znacie jakichś ciekawych filmów z tym akcentem; byłem pewien, że będziecie w stanie jakiś polecić.
Poszukalam cos. Jest duzo filmow na U-tube czy jak to sie nazywa. Ale w dzisiejszych czasach, to poszukaj
wystepy Jacob Rees-Mogg MP. On po prostu zachwyca.
W tym temacie od razu nasuwa mi się świetny skecz duetu Stephen Fry i Hugh Laurie (ten drugi znany szerszej publice z serialu "House MD"), gdzie motywem przewodnim był wręcz hiperpoprawny angielski akcent. Poszukaj na YouTube, można go tam znaleźć. Ogólnie polecam inne ich skecze, bo mówią tam bardzo poprawną, stylową angielszczyzną.
Dzieki, może to i nie filmy, ale też sie przyda ;D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia